При окупації Криму РФ "вкрала" понад 4 тисячі дітей-сиріт, - представник омбудсмена України

03.10.2016 10:00

При окупації Криму РФ "вкрала" понад 4 тисячі дітей-сиріт, - представник омбудсмена України

З точки зору права при окупації Криму Росія "вкрала" понад 4 тисячі кримських дітей-сиріт. Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила представник омбудсмена України Оксана Філіпішина. За даними моніторингу офісу омбудсмена, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, примусово переробили українські документи на російські.

З точки зору права при окупації Криму Росія "вкрала" понад 4 тисячі кримських дітей-сиріт. Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила представник омбудсмена України Оксана Філіпішина.

"Були організовані так звані "потяги щастя", де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з'ясувалося, що це були кандидати в прийомні батьки. І дітей віддавали не на усиновлення, а в прийомні сім'ї, де тимчасове виховання. Будь-які ноти навіть із боку українського уряду просто зависають у повітрі, бо на них не реагують. І, звичайно, що ми отримуємо відповіді, що Крим є територією Росії, це вже їхні діти, і їхнє влаштування в різні форми виховання є суто справою Росії", - розповіла Філіпішина.

За даними моніторингу офісу омбудсмена, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, примусово переробили українські документи на російські.

"Дітей ніхто не питав. Ми мали тільки один випадок стосовно трьох дівчаток із Сімферопольської школи-інтернату, які заявили свою незгоду з тим, що Крим - це Росія. Це були діти-підлітки 15-16 років, які сказали, що вони не визнають цієї анексії, вони не хочуть бути громадянами Росії. Цим дітям - ще раз наголошую, дітям-сиротам, - видали повний пакет документів, вручили, посадили на потяг Сімферополь-Київ, на той час ще був зв'язок, і відправили на материкову частину України", - згадує представник українського омбудсмена з прав дитини.

Решту дітей повернути так і не вдалося, за винятком поодиноких випадків. Облік же тих сиріт, які наразі поповнюють кримські інтернати та прийомні сім'ї, взагалі заморожено, адже дані про цих дітей Києву ніхто не передає. Нескінченні запити та протести досі залишаються без відповідей.

Раніше спостерігачі ОБСЄ, що працюють на російських прикордонних пунктах пропуску також повідомляли про масштабне вивезення дітей у Росію з окупованих бойовиками територій через російський прикордонний пункт "Донецьк".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus