Прийнято закон про благодійні СМС

06.10.2016 22:00

Прийнято закон про благодійні СМС

Верховна Рада скасувала збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для послуг з відправлення благодійних текстових повідомлень. У четвер, 6 жовтня 2016 року, за прийняття в цілому законопроекту №2297 проголосували 299 депутатів при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада скасувала збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для послуг з відправлення благодійних текстових повідомлень. У четвер, 6 жовтня 2016 року, за прийняття в цілому законопроекту №2297 проголосували 299 депутатів при мінімально необхідних 226, передають "Українські новини".

Благодійним текстовим повідомленням називається повідомлення, відправлене на телефонний номер, визначений оператором телекомунікацій для збору грошей на благодійні цілі.

Отримавши благодійне повідомлення, оператор телекомунікацій зобов'язується перерахувати кошти відповідному отримувачу на благодійні цілі в розмірі, визначеному в публічному договорі.

За відправлення благодійного повідомлення з абонента знімається плата в розмірі, не більшому від собівартості такої послуги.

Законопроект визначає, що операції оператора телекомунікацій із перерахування коштів на добродійну діяльність за текстовими повідомленнями не вважаються фінансовими.

Як пояснював "Український форум благодійників", прийняті закони потрібні для того, аби благодійні фонди позбулися практики збору пожертв на приватні банківські картки, а добродійники зрозуміли, що перераховуючи на приватну картку вони породжують непрозорість.

В українському законодавстві до прийняття цього закону не було поняття благодійних СМС, вони оподатковувалися на рівні комерційної послуги.

Як повідомлялося, у вересні СБУ відкрила кримінальне провадження щодо можливого розкрадання фондом Катерини Ющенко "Україна 3000" коштів, зібраних на будівництво скандальної "Дитячої лікарні майбутнього" (ДЛМ). Ці гроші збиралися, серед іншого, й за допомогою СМС-повідомлень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus