Прокуратура буде вести справи, поки за них не візьметься Держбюро розслідувань

03.03.2016 12:00

Прокуратура буде вести справи, поки за них не візьметься Держбюро розслідувань

Передання матеріалів відбувається відповідно до абзацу 2 пункту 4 розділу VІ закону "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року (№ 794-VІІІ) та абзацу 2 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" КПК у тримісячний термін після початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування.

Слідчі органи прокуратури передають матеріали кримінальних проваджень Державному бюро розслідувань, коли воно почне здійснювати функції з досудового розслідування. До того часу повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури. Відповідне роз’яснення надав Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних i кримінальних справ.

Передання матеріалів відбувається відповідно до абзацу 2 пункту 4 розділу VІ закону "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року (№794-VІІІ) та абзацу 2 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" КПК у тримісячний термін після початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування.

"Тобто початок дії положень частини 4 статті 216 КПК України пов’язаний не з моментом набрання чинності закону, який регулюватиме діяльність Державного бюро розслідувань України як державної установи, а з моментом початку здійснення останнім функцій органу досудового розслідування", - сказано в роз’ясненні.

"До того часу згідно з абзацами 1 та 2 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" КПК України повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури", - наголошує Вищий спеціалізований суд.

Раніше повідомлялося, що з 1 березня у зв’язку з ухваленням закону про створення Державного бюро розслідувань (ДБР) слідчі прокуратури втрачають свої повноваження.

Через це з того моменту нібито виникли проблеми з прийняттям та розглядом судами клопотань слідчих прокуратури у провадженнях, які відповідно до законодавства підслідні ДБР.

У Генпрокуратурі ж заявляли, що продовжать розслідування справ.

29 лютого Кабмін ухвалив постанову про створення Державного бюро розслідувань (ДБР) і затвердив шістьох з дев'яти членів конкурсної комісії з обрання його директора. Ще трьох визначив президент.

З 1 березня ДБР отримало повноваження розслідувати справи, які досі розслідувала прокуратура. Однак орган наразі ще не працює.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus