Прокуратура Німеччини закрила справу проти автора образливого вірша про Ердогана

05.10.2016 12:00

Прокуратура Німеччини закрила справу проти автора образливого вірша про Ердогана

Прокуратура німецького міста Майнц припинила слідчі дії щодо коміка Яна Бемерманна, який виступив в ефірі з образливим віршем про президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У заяві прокуратури стверджується, що висловлювання Бемерманна на адресу президента Туреччини не є такими, що принижують людську гідність.

Прокуратура німецького міста Майнц призупинила слідчі дії щодо коміка Яна Бемерманна, який виступив в ефірі з образливим віршем про президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

В ході проведеного розслідування правоохоронцям не вдалося виявити достатніх доказів, що підтверджують причетність коміка до скоєння злочину, передбаченого 103-ю статтею Кримінального кодексу ФРН "Образа органів і представників іноземних держав", йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті прокуратури.

Зазначена стаття передбачає покарання у вигляді грошового штрафу або позбавлення волі на термін до трьох років. Після скандалу уряд ФРН ухвалив рішення прибрати з Кримінального кодексу цей параграф.

У заяві прокуратури стверджується, що висловлювання Бемерманна на адресу президента Туреччини не є такими, що принижують людську гідність, повідомляє DW. При цьому 2 листопада в суді Гамбурга буде розглядатися приватний позов Ердогана до Бемерманна в зв'язку з заподіяною образою, зазначає The Guardian.

Виступ Бемерманна відбувся 31 березня в нічному ефірі розважальної програми Neo Magazin Royale телеканалу ZDFneo. Вірш коміка містив грубі сексуальні натяки, а також звинувачення Ердогана в репресіях проти меншин та в утисках курдів і християн.

Запис з образами було згодом видалено з медіатеки ZDF. Однак президент Туреччини подав скаргу на шоумена і зажадав вибачень.

У травні Окружний суд Гамбурга частково задовольнив скаргу турецької сторони, заборонивши Бемерманну виконувати більшу частину вірша - 18 з 24 рядків.

Зокрема суд заборонив відтворювати уривки, що містять звинувачення Ердогана в зоофілії і педофілії (зокрема, стверджувалося, що турецький президент - "педофіл", "вошивий збоченець", "трахає кіз", а також, що у нього "маленький член" і "зморщені яйця").

Водночас скетч частково був визнаний сатиричним твором, тому суд визнав допустимими вірші про те, як Ердоган "переслідує меншин" і обмежує свободу слова в Туреччині.

Нагадаємо, що в Туреччині уважно стежать за випадами на адресу президента країни і притягають винних до відповідальності. Так, у жовтні минулого року звинувачення в образі глави держави було висунуто протио турецького лікаря Білгіна Чіфчі за зроблене ним у соцмережі порівняння Реджепа Таїпа Ердогана з персонажем книг Джона Рональда Руела Толкіна і кінотрилогії "Володар кілець" Пітера Джексона Голлумом (Смеагола).

Лікарю, звільненому з роботи в Національному інституті громадського здоров'я, загрожує до двох років в'язниці. У грудні 2015 року суд турецького міста Стамбула ухвалив провести експертизу образу Голлума після того, як з'ясувалося, що ніхто із суддів не бачив фільмів Джексона. Розгляд у справі триває.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus