Пропозиція голови ПАРЄ щодо повернення РФ не зустріла підтримки. Ар'єв: група ЄНП одностайно проти

10.10.2016 21:00

Пропозиція голови ПАРЄ щодо повернення РФ не зустріла підтримки. Ар'єв: група ЄНП одностайно проти

Голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Володимир Ар’єв зазначає, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт не зустрів підтримки в питанні повернення делегації Росії до пленарної зали. "Президент ПАРЄ каже, що хоче повернути РФ, але не зустрів очікуваної підтримки. Останні події налаштували проти РФ немало делегатів", - зазначив депутат.

Голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв зазначає, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт не зустрів підтримки в питанні повернення делегації Росії до пленарної зали.

"Президент ПАРЄ каже, що хоче повернути РФ, але не зустрів очікуваної підтримки. Останні події налаштували проти РФ немало делегатів", - зазначив депутат на своїй сторінці у Facebook.

Ар’єв також повідомив, що "група ЄНП (Європейська народна партія) у ПАРЄ одноголосно ухвалила рішення не підтримувати зміни до регламенту ПАРЄ на догоду РФ".

Політик також назвав тих, хто, за його словами, лобіює інтереси Росії в ПАРЄ.

"Зокрема, президент Групи європейських лівих Тіні Кокс. Певним чином таку функцію виконує і Педро Аграмунт, але я б його не назвав прямим лобістом Росії. Він лобіює свої власні інтереси. Так само можу назвати Тьєрі Мар'яні з Франції, хоча французи сьогодні зовсім інакше говорять після того, як була зірвана росіяна їхня резолюція ООН", - каже Ар'єв.

В Міністерстві закордонних справ України вважають неприпустимими спроби повернути російську делегацію в ПАРЄ.

Про це речник МЗС України Мар’яна Беца написала у Twitter.

"Росія - агресор, окупант. Грубо порушила норми міжнародного права, в тому числі норми РЄ. Про яке повернення може йти мова?", - написала Беца.

Перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко обурена заявами президента ПАРЄ Педро Аграмунта про необхідність відновлення діалогу з російською делегацією.

"Президент ПАРЄ Аграмунт у вступному виступі на осінній сесії навіть не намагається приховати, що часті поїздки в Москву далися взнаки. Він публічно бідкається, що відсутність Росії в ПАРЄ не йде на користь ані РФ, ані ПАРЄ, ані іншим 46 країнам – учасникам асамблеї. Робить якісь дивні натяки, що "деякі групи заважають веденню діалогу з РФ і що вони не повинні заважати веденню діалогу". Цікаво, які це групи він має на увазі?", – повідомила вона на своїй сторінці у Facebook.

Також, за її словами, на думку Аграмунта, "виключення когось з обговорення не допомагає, а навпаки, сприяє агресивній риториці, яку використовують популісти, націоналісти і ксенофоби".

Разом з тим, як наголосила Геращенко, Аграмунт жодного разу не згадав Донбас, а якось обтічно підсумував про те, що "мета проведення діалогу між 47 країнами не повинна підривати наші цінності. Не можна міняти кордони і порушувати територіальну цілісність інших країн. Конфлікт в Україні і незаконна анексія Криму неприпустимі".

При цьому, як наголосила Геращенко, президент ПАРЄ не сказав "і жодного слова, яка ж це країна порушила територіальну цілісність України і вкрала Крим".

"Соромно. І ми будемо протистояти спробам заговорити цінності РЄ і ПАРЄ. Не дамо забути європейським колегам, що РФ є країною, яка підтримує тероризм: в Сирії, на окупованому Донбасі, звідки збили М17. І як можна вести діалог з пособниками терористів. Питання не до Аграмунта, з ним все зрозуміло. А до Асамблеї", - написала Геращенко.

Як повідомлялося, делегація РФ досі перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російських депутатів позбавлено права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. Відтоді чинність санкцій проти російської делегації кілька разів продовжували, а у відповідних резолюціях Асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити воєнну агресію на Донбасі й вивести російські війська з території України.

22 серпня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що у Раді Європи та у ПАРЄ триває боротьба за можливе відновлення повноважень російської делегації. За його словами, жовтнева сесія Асамблеї в цьому плані буде дуже важкою. 13 вересня перший заступник голови Верховної Ради, член постійної делегації України у ПАРЄ Ірина Геращенко заявила, що вважає можливим призупинення Україною участі у роботі ПАРЄ у разі визнання повноважень російської делегації у цій організації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus