Протягом двох останніх років на Донбасі загинуло 495 жінок і 68 дітей - Геращенко

26.10.2016 08:00

Протягом двох останніх років на Донбасі загинуло 495 жінок і 68 дітей - Геращенко

"Саме жінки та діти є найбільш вразливі в умовах цієї війни. За останніми даними, в Україні нараховується 1 мільйон 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб – з них близько 900 тисяч становлять жінки і 236 тисяч – діти. Протягом двох останніх років на Донбасі загинуло 495 українських жінок", - розповіла перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Протягом двох останніх років на Донбасі загинуло 495 українських жінок і 68 дітей. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час виступу в Раді Безпеки ООН, текст доповіді оприлюднено на її сторінці у Facebook.

Вона наголосила, що жертвами російської військової агресії від весни 2014 року стали мільйони людей. Разом з тим зауважила, що "РФ несе повну відповідальність за порушення прав людини в окупованому Криму та на Донбасі".

"Саме жінки та діти є найбільш вразливі в умовах цієї війни. За останніми даними, в Україні нараховується 1 мільйон 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб – з них близько 900 тисяч становлять жінки і 236 тисяч – діти. Протягом двох останніх років на Донбасі загинуло 495 українських жінок", - сказала Геращенко.

"Я хочу згадати молоду жінку Олену Лафазан, що загинула від обстрілів Маріуполя, намагаючись закрити своїм тілом свою доньку. Я хочу згадати юну маму Клима Клименка, яка врятувала хлопчика, закривши його собою під час обстрілів Краматорська в лютому 2015. З початку збройного конфлікту загинуло 68 дітей і 152 дитини отримали поранення", - додала вона.

Геращенко також повідомила, що від початку російської військової агресії на Донбасі загинуло 2130 військовослужбовців Збройних сил України, серед яких 2 жінки. "Через війну 1937 дітей стали сиротами. Вдовами залишились 1213 жінок, а 1975 жінок втратили своїх синів. Іще 142 жінки чекають на звільнення із полону ОРДЛО свої рідних", - сказала перший заступник голови ВР України.

Геращенко наголосила, що особливо складною лишається ситуація із порушенням прав жінок та дітей на тимчасово окупованих територіях. "Російські окупаційні війська і їхні найманці беруть в полон українських жінок. За даними Служби безпеки України, у полон бойовиків ОРДЛО протягом двох років російської агресії було взято 238 жінок. Наразі 233 жінки було знайдено та звільнено зусиллями українських уповноважених органів та ще 5 жінок наразі перебувають у полоні", - поінформувала вона.

При цьому нагадала, що найбільш відома бранка Кремля Надія Савченко майже два роки провела в російській в`язниці, а інша українка - журналістка Марія Варфоломєєва - більше року була в полоні в окупованому Луганську. "Кого ж віддала Україна окупантам, щоб звільнити українських жінок? Це були кадрові військовослужбовці російської армії: Александров і Єрофєєв задля звільнення Савченко і такий собі Іван Горбунов для звільнення Варфоломєєвої", - зауважила Геращенко та додала: "Це і є символ війни на Донбасі - російські чоловіки воюють проти українських жінок і дітей, вбивають і калічать їх, беруть їх в полон".

Зауважимо, що для російських окупатнів прикриватися жінками й дітьми – звична справа. Так, у березні 2014 року президент РФ Володимир Путін на конференції попередив, що російські війська будуть прикриватися українськими жінками та дітьми в разі, якщо ЗСУ почнуть протидіяти окупантам у Криму. "Нехай спробує хтось із числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми будемо стояти ззаду. Не попереду, а ззаду. Нехай вони спробують стріляти в жінок і дітей", - сказав тоді очільник російської держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus