Проведення ОРДЛО "праймеріз" підриває зусилля з мирного врегулювання ситуації на Донбасі - МЗС

03.10.2016 20:00

Проведення ОРДЛО "праймеріз" підриває зусилля з мирного врегулювання ситуації на Донбасі - МЗС

"Проведення 2 жовтня 2016 р в окремих районах Донецької і Луганської областей т.зв. "праймеріз" теж не тільки суперечить Мінським домовленостями, а й підриває зусилля з мирного врегулювання ситуації", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій у понеділок, 3 жовтня.

Міністерство закордонних справ України розцінює проведення так званих "праймеріз" в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) як спробу зриву мирного врегулювання ситуації в регіоні.

"Звертаємо також увагу, що проведення 2 жовтня 2016 р в окремих районах Донецької і Луганської областей т.зв. "праймеріз" теж не тільки суперечить Мінським домовленостями, а й підриває зусилля з мирного врегулювання ситуації", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій у понеділок, 3 жовтня.

В українському зовнішньополітичному відомстві також закликали російську сторону забезпечити неухильне виконання Мінських домовленостей, в т.ч. Щодо розведення сил і засобів на узгоджених ділянках лінії зіткнення сторін у Донецькій і Луганській областях.

У заяві МЗС також йдеться про те, що українська сторона готова до обговорення всього комплексу питань, пов'язаних з виконанням рамкового документа щодо розведення сил і засобів учасників конфлікту на Донбасі, на найближчому засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня.

"Ми також підтверджуємо свою готовність до обговорення всього комплексу питань, пов'язаних з виконанням Рамкової рішення, в рамках робочої підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи, наступне засідання якої відбудеться в Мінську 5 жовтня цього року", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, представники окремих районів Донецької та Луганської областей в понеділок, 3 жовтня, знову зірвали Skype-конференцію Тристоронньої контактної групи з питання дотримання режиму припинення вогню на сході України.

Раніше запланована на 30 вересня відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників ОРДЛО не відбулася в зв'язку з відмовою представника ОРДО.

21 вересня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську підписали рамковий документ про розведення сил і засобів учасників конфлікту на Донбасі на трьох ділянках - поблизу н.п. Золоте, Петровське та Станиця Луганська, площею не менше 4 кв. км кожен. Рамкове рішення підписали повноважні представники України Леонід Кучма, ОБСЄ Мартін Сайдік, РФ Борис Гризлов. Документ був парафований повпредами самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" Денисом Пушиліним і Владиславом Дейнего.

Наступне засідання контактної групи в Мінську заплановано на 5 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus