Путін пояснив інтервенцію в Україну наявністю російськомовного населення

12.10.2016 20:00

Путін пояснив інтервенцію в Україну наявністю російськомовного населення

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія була змушена "захищати російськомовне населення" на українському Донбасі і в Криму. Крім того, Путін визнав, що "горезвісні санкції", накладені за агресію проти України, і можливі санкції за дії РФ в Сирії, впливають на Росію, головною їх загрозою є обмеження передачі технологій.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія була змушена "захищати російськомовне населення" на українському Донбасі і в Криму.

Про це він сказав на форумі "Росія кличе", передає УНІАН.

Путін визнав, що "горезвісні санкції" впливають на Росію

"Наголошую, що ми були змушені захищати російськомовне населення на Донбасі, змушені були відреагувати на прагнення людей, які живуть у Криму, повернутися до складу РФ", - заявив Путін. Проте, яка саме небезпека для російськомовних громадян України, якщо вона взагалі існувала, президент РФ не вказав.

За його словами, Захід тут же почав розкручувати "новий маховик антиросійської політики і запровадження санкцій".

Нагадаємо, Росія окупувала й анексувала український Крим, порушивши дані Україні в 1994 році гарантії збереження суверенітету і територіальної цілісності, а також почала "гібридну" війну проти України на Донбасі, таємно, без оголошення війни ввівши туди війська і техніку та прикриваючи окупацію кількох районів двох східних областей маріонетковими сепаратистськими організаціями.

15 березня 2015 року в інтерв'ю для фільму виробництва телеканалу "Росія" "Крим. Шлях на Батьківщину", Путін вперше розповів про те, як навесні 2014-го віддавав накази з передислокації підрозділів Збройних Сил РФ на суверенну територію України. Зокрема для того щоб, як він висловився, "роззброїти і блокувати" український військовий контингент в процесі окупації Автономної Республіки Крим, він послав туди елітні загони ГРУ.

Варто зауважити, що звертаючись до Ради Федерацій щодо використання Збройних сил РФ на території України Путін аргументував це екстраординарною ситуацією, яка становить загрозу для громадян Російської Федерації, а також військових, що дислокуються на території Криму. Однак, член Ради з прав людини при президенті Росії, експерт Московської Гельсінської групи Андрій Юров заявляв, що жертв серед громадян Росії в Криму немає. Також Юров, який представляє міжнародну групу правозахисників щодо ситуації в Україні, висловив "особисту думку, що ситуація в Криму є абсолютно стабільною і ніякої причини для введення якихось військ немає".

Зазначимо, що з початком військової агресії РФ по відношенню до України в колишніх радянських прибалтійських республіках і в Європі неодноразово висловлювалися підозри щодо російського вторгнення в країни Балтії за "кримським" сценарієм. Віце-президент США Джозеф Байден такожвважає, що приводом для початку військових дій Росія знову може використати "захист російськомовного населення" регіону. У Балтійському регіоні окрім острова Готланд російську сторону останнім часом все більше цікавлять Аландські острови та істотно російськомовна Латвія. Зокрема, контроль над Аландами дозволить РФ замкнути на собі увесь водний басейн та повітряний простір Балтійського моря, стверджують аналітики фінського МЗС. Наразі цей малонаселений архіпелаг має статус демілітаризованої й нейтральної автономії у складі Фінляндії, а до Другої світової війни він належав СРСР. Загроза повторення "кримського сценарію" існує і в багатьох інших країнах пострадянського простору.

Путін визнав, що "горезвісні санкції" впливають на Росію

Президент РФ Володимир Путін визнав, що "горезвісні санкції", накладені за агресію проти України, і можливі санкції за дії РФ в Сирії, впливають на Росію, головною їх загрозою є обмеження передачі технологій.

"Потрібно продовжити роботу щодо зняття бар`єрів на шляху приватної ініціативи, причому йдеться не тільки про адміністративні бар`єри, пов`язані з виходом на ринок, особливої уваги потребують і технологічні питання, доступ до найкращих технологій і кваліфікованої робочої сили", - сказав Путін.

"Ми часто повторюємо як мантру, що ці так звані горезвісні санкції на нас не дуже то й впливають. Впливають, і насамперед загрозу я бачу в обмеженні передачі технологій", - наголосив він.

Путін вважає, що це завдає шкоди не тільки російській економіці, а світовій економіці в цілому, бо російська - важлива частина світової.

"Так що ті, хто це робить, шкодять самі собі, в остаточному підсумку. Я думаю, що ми і з цим, звичайно, впораємося", - сказав він.

Путін також упевнений, що ізолювати Росію не вдасться.

"Що стосується ізоляції – у них моторесурсу і бензину не вистачить, аби всі наші кордони об`їхати. Яка ізоляція? Це просто виключено", - переконаний Путін. На його думку, санкції – це інструмент тиску, і потрібно йти не шляхом тиску чи шантажу, а шляхом пошуку компромісів".

Як заявив Путін, якщо Росія піддаватиметься шантажу, в остаточному підсумку перетвориться на економічний придаток "будь-кого", чого вона не переживе.

Як повідомлялося, 21 червня Євросоюз на рівні постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) погодив рішення продовжити до 31 січня 2017 року економічні санкції проти Росії за її дії в Україні.

1 липня ЄС затвердив рішення про продовження санкцій проти Росії ще на півроку.

Санкції ЄС передбачають обмеження співпраці з російськими банками, обмеження імпорту та експорту, торгівлі, зокрема нафтою, газом та озброєнням.

Зауважимо, що особливе загострення стосунків РФ з міжнародною спільнотою відбулося також після подій 20 вересня. Так, силами авіації Башара аль-Асада та Російської Федерації було знищено гуманітарний конвой ООН, котрий прямував до утримуваного повстанцями сирійського міста Алеппо.

Після цього низка представників міжнародного співтовариства, зокрема, лідер президентських перегонів у США Гіларі Клінтон, американський держсекретар Джон Керрі, чинний голова французької держави Франсуа Олланд та багато інших засудили цей злочин, назвавши владний у РФ режим Путіна безпосередньо причетним до трагедії, а також висунули вимогу всебічно розслідувати цей інцидент. Крім того, міжнародна спільнота виступає за запровадження додаткових санкцій проти Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus