Путін проти деокупації Дебальцевого і звільнення політв'язнів, але погодився на збройну місію ОБСЄ на Донбасі
20.10.2016 17:00

У Кремлі підтвердили згоду президента РФ Володимира Путіна розмістити збройну місію ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях українського Донбасу. Про це журналістам сказав у четвер 20 жовтня прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. "У даному випадку є розуміння позитивності такого розміщення місії, але потрібно це опрацьовувати в рамках ОБСЄ", - сказав він.
У Кремлі підтвердили згоду президента РФ Володимира Путіна розмістити збройну місію ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях українського Донбасу.
Про це журналістам сказав у четвер 20 жовтня прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає УНІАН.
"Місія, озброєна поліцейська місія, місія ОБСЄ, озброєна місія ОБСЄ. Її можна називати як завгодно. У цілому на розміщення такої місії Путін погодився", - сказав Пєсков.
За його словами, президент РФ під час переговорів в Берліні говорив про необхідність використати головування Німеччини в ОБСЄ для того, щоб активізувати опрацювання цього питання.
"У даному випадку є розуміння позитивності такого розміщення місії, але потрібно це опрацьовувати в рамках ОБСЄ", - сказав Пєсков.
Також він заявив, що Росія не згодна з поверненням окупованого Дебальцевого під контроль України, робота з цього питання триватиме на рівні міністрів і помічників.
"Що стосується Дебальцевого, то тут ситуація, коли раніше досягнуті домовленості трактуються абсолютно по-іншому. Російська сторона абсолютно не згодна. Це питання абсолютно залишилося за дужками як неузгоджене. Робота з цього питання триватиме на рівні міністрів і помічників", - сказав Пєсков.
Пєсков також розповів, що Путін не згоден із звільненням громадян України, яких утримують у РФ, в рамках Мінських угод – така постановка питання, мовляв, "неприйнятна" і "недоречна".
"Дійсно, якщо ви пам'ятаєте, саме Мінські домовленості є першоджерелом і головною дорожньою картою. Будь-які інші папери є спільним розумінням того, як виконувати ті самі хрестоматійні Мінські домовленості", - сказав Пєсков.
"У Мінських домовленостях йдеться про те, що на певній стадії відбудеться звільнення утримуваних осіб. У цьому контексті президент України сказав, що утримувані особи є на території РФ, але ці його слова були зустрінуті повною незгодою з боку президента Путіна", - наголосив він, відповідаючи на запитання, як Кремль сприйняв ініціативу України повернути Сенцова, Сущенка та інших громадян України.
"Така постановка питання не є прийнятною, не є доречною. Зрозуміло, мова (в Мінських домовленостях - ред.) йде тільки про осіб, які утримуються на території України, на території Донбасу", - заявив Пєсков.
Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні відбулися переговори президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.
На прес-конференції за підсумками переговорів Порошенко заявив, що Україна наполягає на продовженні розведення військ на Донбасі, і після розведення сил у районах Золотого, Петровського та Станиці Луганської, ця робота має продовжитися ще в чотирьох місцях, зокрема, має бути проведена демілітаризація Дебальцевого.
Українська сторона наполягала, щоб з-поміж цих чотирьох пунктів обов'язково було присутнє Дебальцеве, як місце, де ми маємо забезпечити демілітаризацію цього району, бо, згідно з меморандумом від 19 вересня і на 12 лютого, - ця територія була під контролем українських військових, і ми вважаємо, що це буде значною мірою сприяти встановленню процесу деескалації, і це буде досить ефективно, підкреслив президент.
Президент України Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів лідерів країн "нормандської четвірки" в Берліні заявив, що Україна наполягає на звільненні заручників у форматі "всіх на всіх", в тому числі українців, утримуваних у РФ.
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…