Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня, дата зустрічі в "нормандському форматі" опрацьовується - Пєсков

11.10.2016 15:00

Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня, дата зустрічі в "нормандському форматі" опрацьовується -  Пєсков

У Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня, дата зустрічі в "нормандському форматі" опрацьовується. Про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. "Щодо візиту до Парижа. Президент ухвалив рішення скасувати цей візит", - сказав Пєсков.

У Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня, дата зустрічі в "нормандському форматі" опрацьовується. Про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає УНІАН.

Олланд розповів, як зірвався візит Путіна: я не мав наміру його супроводжувати

"Щодо візиту до Парижа. Президент ухвалив рішення скасувати цей візит", - сказав Пєсков.

За його словами, планувалися деякі заходи, пов`язані з відкриттям Російського культурного центру та виставки, але це, мовляв, "випало" з програми.

"Із самого початку в контактах зі своїм французьким колегою президент Путін зазначав, що він буде готовий відвідати Париж у той час, коли це буде комфортно для президента Олланда. Тому ми дочекаємося, коли цей комфортний час настане, і президент (РФ) знову розгляне можливість здійснення такого візиту", - сказав Пєсков.

Відповідаючи на запитання, чому відкриття Центру "випало" з програми, він уточнив, що це питання необхідно адресувати французькій стороні.

Крім того, коментуючи повідомлення про те, що канцлер Німеччини Ангела Меркель на 19 жовтня запросила лідерів країн "нормандського формату" на вечерю, Пєсков уточнив, що підготовка до такої зустрічі ведеться.

"Як тільки ми будемо готові, ми зробимо відповідні повідомлення про дату й місце такої зустрічі", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи можуть вплинути на перспективи переговорів у "нормандському форматі" суперечності РФ із Заходом щодо Сирії, Пєсков підкреслив, що переговори в цьому форматі не планувалися у Франції, і йшлося про двосторонній візит.

"Безумовно, контактні групи працюють нелегко, але водночас діалог ведеться у відповідних напрямах. Існують проблемні сфери. По мірі того, як цю домашню роботу буде підготовлено, дозріють умови для проведення "нормандської" зустрічі, тоді ми повідомимо, де й коли", - сказав Пєсков.

Він також повідомив, що зустріч щодо Сирії з європейськими лідерами поки що не планується.

Олланд розповів, як зірвався візит Путіна: я не мав наміру його супроводжувати

Президент Франції Франсуа Олланд розповів про переговори з РФ та про обставини, за яких був скасований візит президента РФ Володимира Путіна до Парижа. Про це він заявив, відповідаючи на запитання на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє "Європейська правда".

Коментуючи напруженість останнього часу між Парижем та Москвою, Олланд розповів, що повідомив в Москві про зниження представництва Франції на офіційних заходах під час візиту.

"Президент Путін мав ближчим часом відвідати Париж. У нього було заплановано чимало подій: відкриття російського культурного центру, інше. Я не мав наміру його супроводжувати у цих поїздках", - заявив він.

Початково планувалося, що чимало заходів відбудуться в присутності обох лідерів.

"Я повідомив Путіну, що розглядаю можливість такого візиту лише в разі, якщо ми можемо говорити про Сирію. Тільки про Сирію.

Але він вирішив відкласти цей візит", - розповів Олланд.

"Я у будь-який момент готовий зустрітися з президентом Путіним, коли він вважатиме це за необхідне", - зазначив французький лідер.

Як повідомлялось, зустріч Путіна і Франсуа Олланда анонсував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, додавши, що візит російського президента до Парижа матиме особливе значення, оскільки з Олландом обговорюватимуться не лише російсько-французькі відносини, а й врегулювання конфліктів у Сирії та Україні.

Сьогодні, 11 жовтня, телеканал France з посиланням на Єлисейський палац повідомив, що Путін "хоче перенести" свій візит до Франції, запланований на 19 жовтня.

Крім того, за даними ЗМІ, лідери Франції, Німеччини і РФ проведуть зустріч у Берліні в "нормандському форматі" 19 жовтня. Про це в інтерв`ю радіостанції Europe1 сказав посол РФ у Франції Олександр Орлов. Вечеря, в ході якої сторони обговорять ситуацію в Україні, відбудеться на запрошення Меркель. Того ж дня планувалася окрема зустріч Олланда і Путіна в Парижі.

Сьогодні в Адміністрації президента України заявили, що Україна наразі не отримувала формального запрошення на саміт "нормандської четвірки".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus