Рада дозволила Нацраді штрафувати ТРК за заклики до війни і насильницького захоплення влади

01.11.2016 18:00

Рада дозволила Нацраді штрафувати ТРК за заклики до війни і насильницького захоплення влади

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою). Цим законом дозволено Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати телерадіоорганізації за заклики до війни і насильницької зміни конституційного ладу.

Верховна Рада України ухвалила закон України "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою) ( реєстраційний номер 4815).

За таке рішення проголосували 236 із 339 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі, передає УНІАН.

Нардепи підтримали у першому читанні закон про ЗМІ для військових

Цим законом дозволено Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати телерадіоорганізації за заклики до війни і насильницької зміни конституційного ладу.

Зауважимо, що тексту законопроекту до другого читання не було на сайті Верховної Ради.

Голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар наголосила, що цей закон дає можливість Нацраді з питань телебачення і радіомовлення "накладати санкції на телерадіомовників м'якші, ніж зараз передбачені у законодавстві". Вона нагадала, що в нині чинному законі Нацрада може робити лише попередження, а після двох таких попереджень у телеканалу забирають ліцензію. За її словами, нині ухваленим законом Нацраді надано право накладати штрафи. "Більше того, якщо після штрафу компанія не повторює це порушення, то цей штраф впродовж року ліквідовується і попередження не застосовується до цієї телерадіокомпанії", - наголосила Сюмар.

Відповідно до закону, Нацрадою ухвалюється рішення про стягнення штрафу у разі вчинення таких порушень телерадіоорганізаціями: 25% розміру ліцензійного збору (згідно з текстом законопроекту до першого читання – ред.) за заклики до насильницької зміни конституційного ладу України; заклики до розв`язування війни та ін.; пропаганду винятковості або неповноцінності осіб за ознаками їхніх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження. Також штраф передбачено за ретрансляцію програм та передач, що не включені до переліку програм, що ретранслюються.

Крім того, встановлюється перелік штрафів, які стягуються, якщо після оголошення попередження ліцензіат не усунув порушення в установлені Нацрадою строки, зокрема, щодо трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року. Йдеться про передачі, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Також у документі йдеться про трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Перелік оприлюднено на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

Раніше повідомлялося, що народні депутати Микола Княжицький і Вікторія Сюмар зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови в аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації" №5313, згідно з яким пропонують встановити обов'язкову частку передач новин державною мовою не менше ніж 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 і з 18.00 до 22.00.

Нардепи підтримали у першому читанні закон про ЗМІ для військових

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення АТО.

Відповідне рішення підтримали 226 нардепів, повідомляє Укрінформ.

"У час, коли проти України ведеться агресивна інформаційна війна з боку Російської Федерації, існує об’єктивна потреба – заснування друкованих ЗМІ і редакцій, засновниками яких є державні органи сектору національної безпеки і оборони, а саме Міністерство оборони України, а також військово-цивільні адміністрації", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Законопроектом пропонується доповнити закон "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" статтею 8-1, яка передбачає умови та порядок заснування друкованих ЗМІ, заснованих Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення АТО.

Передбачається, що фінансування діяльності друкованого засобу масової інформації здійснюється за рахунок держбюджету.

Крім того, пропонується не поширювати дію закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" на час проведення АТО на друковані засоби масової інформації, засновниками яких є Міноборони України та ВЦА.

"Після закінчення антитерористичної операції друкований засіб масової інформації, заснований Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції, підлягає реформуванню у відповідності до закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", - йдеться у законопроекті.

Нагадаємо, що центральним друкованим органом Міністерства оборони України є всеукраїнське видання "Народна армія", зареєстроване 5 грудня 1991 року Державним комітетом України по пресі. Історія газети "Народна армія" починається ще з 1943 року.

30 жовтня 2014 року в зоні АТО вийшов перший номер спецвипуску газети центрального друкованого органу Міністерства оборони України "Народна армія" - так звана польова версія. Її було заплановано видавати щотижня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus