Рада планує запровадити в Україні інститут медіації

03.11.2016 14:00

Рада планує запровадити в Україні інститут медіації

Законопроектом визначається, що медіація – альтернативний (позасудовий) метод врегулювання спорів, за допомогою якого дві або більше сторони спору намагаються в рамках структурованого процесу за участі медіатора досягти згоди для вирішення їх спору. Сторони мають право організовувати процес медіації так, як вони вважають за необхідне.

Верховна Рада України сьогодні, 3 листопада, ухвалила в першому читанні проект закону про медіацію (реєстраційний №3665). За це рішення проголосували 238 народних депутатів із 356, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом визначається, що медіація – альтернативний (позасудовий) метод врегулювання спорів, за допомогою якого дві або більше сторони спору намагаються в рамках структурованого процесу за участі медіатора досягти згоди для вирішення їх спору.

Сторони мають право організовувати процес медіації так, як вони вважають за необхідне, припинити його в будь-який час і звернутися до суду або третейського суду за захистом порушених прав.

Медіаторів сторони обирають самостійно. Втручання державних органів, будь-яких юридичних і фізичних осіб у діяльність медіатора при підготовці та проведенні медіації забороняється.

Згідно із законопроектом, медіатором не може виступати адвокат, представник та/або законний представник сторони медіації. Особа не може виступати адвокатом або представником сторони медіації у справі (провадженні), в якій вона надавала або надає послуги медіатора.

Медіатором може бути фізична особа, яка досягла 25 років, має вищу або професійно-технічну освіту та пройшла професійне навчання медіації, що має включати 90 академічних годин початкового навчання, в тому числі, не менше 45 академічних годин навчання практичним навичкам. Спеціальна підготовка медіаторів здійснюється фізичними та юридичними особами, програми яких були акредитовані об’єднаннями медіаторів.

Медіатором не може бути, зокрема, особа, звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, з державної служби або із служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення; яка перебуває на державній службі.

Інформація щодо медіації є конфіденційною, якщо сторони медіації письмово не домовилися про інше. Домовленості, досягнуті сторонами за результатами медіації, можуть бути викладені письмово в договорі. Якщо вона проводилася у межах кримінального провадження, судового або третейського розгляду справи або виконавчого провадження, її результати, які стосуються безпосередньо предмету позову або кримінального провадження, оформлюються мировою угодою, угодою про примирення або іншим документом відповідно до вимог чинного законодавства. Договір, досягнутий за результатами медіації, є обов’язковим для виконання сторонами у визначені ним строки та спосіб.

Витрати, пов’язані з медіацією, складаються із винагороди медіатора та витрат, пов’язаних із матеріально-технічним і організаційним забезпеченням проведення медіації. Витрати покриваються сторонами медіації в рівних частках, якщо сторони в договорі про проведення медіації не погодили інший принцип розподілу.

Нагадаємо, 2 червня Рада ухвалила законопроект про судоустрій і статус суддів. Парламент також схвалив зміни до Конституції в частині правосуддя.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus