Рада ухвалила в першому читанні законопроект про створення дорожнього фонду для фінансування ремонту доріг

06.10.2016 23:00

Рада ухвалила в першому читанні законопроект про створення дорожнього фонду для фінансування ремонту доріг

Голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич зазначив, що ухвалення цього документа дозволить збільшити фінансування доріг, понад 90% із яких потребують проведення капітального ремонту або реконструкції, шляхом створення спеціального фонду з цільовим використанням його коштів, з яких 35% підуть місцевим органам влади, понад 60% - на дороги держзначення.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про створення державного дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг країни.

За ухвалення законопроекту №4014а про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" щодо вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі в першому читанні проголосували 286 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає УНІАН.

Представляючи законопроект на засіданні Верховної Ради, голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич зазначив, що ухвалення цього документа дозволить збільшити фінансування доріг, понад 90% із яких потребують проведення капітального ремонту або реконструкції, шляхом створення спеціального фонду з цільовим використанням його коштів, з яких 35% підуть місцевим органам влади, понад 60% - на дороги державного значення.

"35% у вигляді субвенції будуть спрямовуватися з дорожнього фонду в місцеві органи влади, які самі зможуть визначати на місцях, які саме дороги в першу чергу потрібно ремонтувати", - зазначив Дубневич.

Окрім того, на засідання парламенту депутати ухвалили в першому читанні супутній законопроект №4015а про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі.

Також парламентарії ухвалили рішення підготувати дані законопроекти до другого читання за скороченою процедурою.

Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада через недостатню кількість голосів депутатів відхилила законопроект про створення дорожнього фонду, який має наповнюватися за рахунок збору акцизу від ввезення нафтопродуктів до країни, плати за проїзд автодорогами перевантажених транспортних засобів та інших платежів.

За даними "Укравтодору", щорічна потреба у фінансуванні автодоріг в країні оцінюється не менш ніж у 60 млрд грн. Цього року на ремонт та будівництво автошляхів було виділено близько 19 млрд грн.

За розрахунками уряду, обсяг фінансування дорожнього фонду в 2017 році становитиме не менш як 14 млрд грн без урахування коштів міжнародних фінансових організацій. В цілому, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, уряд планує у 2017 році виділити на ремонт і будівництво доріг в Україні 30-40 млрд грн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus