Рада ухвалила за основу законопроект про КС, має намір запровадити інститут конституційної скарги громадян

09.02.2017 14:00

Рада ухвалила за основу законопроект про КС, має намір запровадити інститут конституційної скарги громадян

Верховна Рада на засіданні в четвер, 9 лютого, в першому читанні схвалила проект закону (№5336-1) про Конституційний суд України. Як передає "Інтерфакс-Україна", "за" проголосували 239 народних депутатів на пленарному засіданні українського парламенту. Як зазначала Адміністрація президента після внесення групою депутатів законодавчої ініціативи, даний законопроект імплементує зміни до Конституції щодо правосуддя.

Верховна Рада на засіданні в четвер, 9 лютого, в першому читанні схвалила проект закону (№5336-1) про Конституційний суд України. Як передає "Інтерфакс-Україна", "за" проголосували 239 народних депутатів на пленарному засіданні українського парламенту.

Як зазначала Адміністрація президента після внесення групою депутатів законодавчої ініціативи, даний законопроект імплементує зміни до Конституції стосовно правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, щодо порядку організації та діяльності КС, статусу суддів Конституційного суду, встановлює норми щодо підстав та порядку звернення до суду, процедури розгляду ним справ та виконання судових рішень.

Один з авторів законопроекту народний депутат Сергій Алексєєв(фракція "Блок Петра Порошенка", комітет з питань правової політики і правосуддя) пояснив, що пропонується розширити повноваження Конституційного суду, зокрема він буде розглядати конституційні скарги, давати висновки щодо відповідності Конституції України питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

"У той же час з повноважень Конституційного суду вилучені невластиві йому функції - це тлумачення законів. Закони тлумачить судова практика", - зазначив співавтор проекту закону.

Разом з тим він додав, що змінена організаційна структура КСУ - в складі суду будуть діяти Велика палата - всі 18 суддів, два сенати - по 9 суддів в кожному і 6 колегій - по 3 судді в кожній.

"Велика палата Конституційного суду України розглядає питання по суті в межах повноважень Конституційного суду, визначених Конституцією. Сенат КСУ розглядає питання відповідності Конституції і законам України щодо конституційної скарги особи. Колегія Конституційного суду - вирішення питань щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційним поданням, конституційним зверненням, конституційну скаргу", - роз'яснив Алексєєв.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Венеціанська комісія на своєму засіданні 9 грудня підтримала проект закону "Про Конституційний суд України", розроблений експертами Ради з питань судової реформи при президентові.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus