Рада ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел

22.09.2016 19:00

Рада ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел

Верховною Радою України було ухвалено у першому читанні за основу законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії. У прес-службі КМУ наголосили, що мета законопроекту – стимулювати виробництво тепла з альтернативних джерел та надати інвесторам гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництво тепла "не з газу".

Верховною Радою України було ухвалено у першому читанні за основу законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії.

Як поінформували у четвер 22 вересня на Урядовому порталі, проект закону (реєстр. № 4334 від 30.03.2016) було розроблено парламентарями у тісній співпраці з Держенергоефективності, за участю профільних асоціацій та громадських організацій.

Зазначається, що під час голосування за ухвалення законопроекту за основу не було жодного голосу "проти".

У прес-службі КМУ наголосили, що мета законопроекту – стимулювати виробництво тепла з альтернативних джерел та надати інвесторам гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництво тепла "не з газу".

Для цього проектом закону передбачається:

- встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення;

- передача повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування діяльності з виробництва, транспортування та постачання тепла, що виробляється з альтернативних джерел, місцевим органам влади.

"Цей законопроект надважливий для України, адже він стане інструментом зменшення газової залежності. Його прийняття створить сприятливі умови інвесторам та бізнесу для виробництва тепла з альтернативних джерел, дозволить щорічно скорочувати імпорт газу на понад 3 млрд м3 та залишати в економіці держави щонайменше 15 млрд грн на рік, а з урахуванням мультиплікатора – понад 75 млрд грн", - прокоментував переваги законопроекту голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Також, ухвалення та реалізація законопроекту сприятиме зниженню собівартості теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів, дасть можливість створити 25 тисяч нових робочих місць, сотні нових підприємств малого та середнього бізнесу, йдеться у повідомленні прес-служби КМУ.

Як повідомлялося сьогодні раніше, Верховна Рада на ранковому засіданні 22 вересня ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №2966-д про незалежного регулятора у сфері електроенергії та комунальних послуг.

Окрім того, Верховна Рада України 22 вересня ухвалила в першому читанні законопроект "Про ринок електричної енергії", який передбачає впровадження конкурентних відносин на ринку електричної енергії, у тому числі і на роздрібному, де кінцевий споживач зможе обирати постачальника електроенергії. За цей законопроект №4493 проголосували 237 народних депутатів за необхідних 226.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus