Рада ухвалила закони, що встановлюють європейські норми оцінки впливу підприємств на довкілля

04.10.2016 19:00

Рада ухвалила закони, що встановлюють європейські норми оцінки впливу підприємств на довкілля

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон, який передбачає обов`язок органів влади планувати на тривалу перспективу можливий вплив на навколишнє середовище рішень щодо стратегії розвитку регіону, створення підприємств, особливо тих, які видобувають корисні копалини. За ухвалення Закону "Про стратегічну екологічну оцінку" проголосував 231 нарде.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон, який передбачає обов`язок органів влади планувати на тривалу перспективу можливий вплив на навколишнє середовище рішень щодо стратегії розвитку регіону, створення підприємств, особливо тих, які видобувають корисні копалини.

За ухвалення Закону "Про стратегічну екологічну оцінку" проголосував 231 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає УНІАН.

Голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак повідомив, доповідаючи про законопроект №3259, що він розроблений з метою адаптації законодавства України до законодавства Євросоюзу.

"Цей законопроект дасть можливість стратегічно планувати у генеральних планах організації територій місця, на яких можуть розміщуватися промислові об`єкти. Відповідно розраховувати наперед, щоб інвестору можна було пропонувати територію під будівництво промислового об`єкта і розраховувати всі екологічні ризики, з якими може зіткнутися територія", - сказав Рибак.

Також Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про оцінку впливу на навколишнє середовище". За нього проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Секретар Комітету Верховної Ради з екологічної політики та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Остап Єднак повідомив, доповідаючи законопроект №2009а-д, що цей документ Україна зобов`язана ухвалити, оскільки вона приєдналася до європейських директив у сфері охорони навколишнього середовища.

"Законопроектом передбачається проведення процедури оцінки впливу на навколишнє середовище. У той же час, ми скасовуємо екологічну експертизу і повністю вилучаємо її з нашого законодавства", - сказав Єднак.

Також законом передбачається ведення єдиного реєстру з оцінкою впливу на навколишнє середовище промислових об`єктів, який перебуватиме у вільному доступі для громадськості.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає необхідність надавати екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище нових промислових об`єктів, щоб отримати дозвіл на їх спорудження.

Цей законопроект з весни поточного року двічі розглядався в парламенті і обидва рази був направлений на повторне друге читання.

Як повідомлялося, 12 липня 2016 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону №3259 "Про стратегічну екологічну оцінку".

Раніше заступник міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо заявляв, що міжнародні партнери негативно оцінюють затримку з ухваленням цього і низку інших екологічних законопроектів, які Україна зобов`язалася ухвалити в рамках Угоди про асоціацію та договору про приєднання до Енергетичного співтовариства.

Тим часом Остап Єднак раніше зазначав, що великий бізнес за допомогою парламентського лобі протидіє ухваленню Закону "Про оцінку впливу на навколишнє середовище".

За словами депутата, документ встановлює нові прозорі правила ведення бізнесу і європейські стандарти з охорони навколишнього середовища. Сьогодні непоодинокі випадки, коли інвестори будують екологічно небезпечні об`єкти, а потім узаконюють їх, використовуючи лазівки в законодавстві.

Депутат повідомив, що перелік видів діяльності, за якими потрібна відповідна оцінка, чітко прописується в законопроекті. При цьому з-під його дії виведений малий бізнес. Наприклад, для теплових електростанцій необхідність робити оцінку виникає лише при потужності 50 МВт і вище, а для підприємств з виробництва целюлози встановлено нижню межу 200 тонн вироблення на добу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus