Рада звільнила від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали радіоактивні матеріали

04.10.2016 16:00

Рада звільнила від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали радіоактивні матеріали

У пояснювальній записці сказано, що звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів суттєво покращить стан радіаційної безпеки, ліквідує загрозу їх розповсюдження, зменшить їхній негативний вплив на довкілля та населення, дасть можливість вилучити з регіонів радіоактивні відходи.

Верховна Рада Україна сьогодні, 4 жовтня, ухвалила в цілому проект закону України "Про внесення зміни до статті 265 Кримінального кодексу України щодо добровільної здачі радіоактивних матеріалів" (реєстраційний номер 4612). За таке рішення проголосували 234 із 335 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом передбачається внесення зміни до статті 265 Кримінального кодексу України, відповідно до якої особа, яка придбала, носить, зберігає радіоактивні матеріали без передбаченого законом дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала їх органам влади.

Фізичним та юридичним особам незалежно від форм власності, у яких є радіоактивні матеріали, джерела іонізівного випромінювання, ядерні матеріали, радіоактивні відходи і які з тих чи інших причин не можуть їх здати, пропонується прийняти ці радіоактивні матеріали безоплатно і без запровадження штрафних санкцій на зберігання до спеціалізованих підприємств з поводження з радіоактивними відходами.

У пояснювальній записці сказано, що звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів суттєво покращить стан радіаційної безпеки, ліквідує загрозу їх розповсюдження, зменшить їхній негативний вплив на довкілля та населення, дасть можливість вилучити з регіонів радіоактивні відходи та здати їх на зберігання до спеціалізованих підприємств з поводження з радіоактивними відходами, а також зменшить рівень соціальної напруги в регіонах.

Раніше стало відомо, що НАТО допоможе ліквідувати радіоактивний могильник на Житомирщині.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus