Радбез ООН висунув колишнього прем'єр-міністра Португалії Гутерреша на пост генсека

07.10.2016 11:00

Радбез ООН висунув колишнього прем'єр-міністра Португалії Гутерреша на пост генсека

Рада безпеки ООН одноголосно підтримала кандидатуру колишнього прем'єр-міністра Португалії Антоніу Гутерреша на пост генерального секретаря організації, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters. Нинішній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вітає обрання Антоніу Гутерреша своїм наступником. Про це він заявив у Римі за підсумками зустрічі з президентом Італії Серджо Маттареллою.

Рада безпеки ООН одноголосно підтримала кандидатуру колишнього прем'єр-міністра Португалії Антоніу Гутерреша на пост генерального секретаря організації, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Нинішній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вітає обрання Антоніу Гутерреша своїм наступником. Про це він заявив у Римі за підсумками зустрічі з президентом Італії Серджо Маттареллою.

"Я добре знаю Гутерреша і вважаю, що це відмінний вибір", - сказав Пан Гі Мун.

"Його досвід як прем'єр-міністра Португалії, широке знання світових справ і живий розум дуже сильно допоможуть йому як лідеру ООН у ключовий момент", - зазначив генсек.

Під час шостого раунду неформального голосування щодо 10 кандидатур, Гуттереша підтримали 13 із 15 членів Радбезу. Проти його кандидатури не висловилася жодна з п'яти країн, які мають право вето в Радбезі.

Гутерреш був прем'єр-міністром Португалії з 1995 по 2002 рр. З 2005 по 2015 рр. він обіймав посаду комісара ООН у справах біженців.

Генерального секретаря ООН обирають строком на п'ять років з можливістю переобрання. Пан Гі Мун перебував на цій посаді з 2007 р.

Повідомляється, що остаточне рішення про призначення генсека ухвалить Генасамблея ООН. Очікується, що для вирішення цього питання асамблея збереться наступного тижня.

У разі затвердження його на посаді генсека Гутерреш офіційно очолить ООН з 1 січня 2017 року. 67-річний Гутерріш замінить 72-річного Пан Гі Муна (Південна Корея), який піде у відставку наприкінці 2016 року після відбуття двох строків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, Гутерреш став головним фаворитом на пост генсека ООН.

Зауважимо, що Пан Гі Мун зізнавався, що після його відходу з цієї посади хотів би бачити на чолі організації жінку. На його думку, настав час для того, щоб новим генсеком ООН вперше стала саме жінка після того, як організацію поспіль очолювали вісім чоловіків.

Вибори нового генсека ООН почалися в липні в РБ ООН. Вони проходять за зачиненими дверима і триватимуть кілька місяців.

За пост генсека ООН наразі ведуть боротьбу шість чоловіків і п'ять жінок.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus