Радбез ООН закликав утриматися від випробувань ядерної зброї

24.09.2016 13:00

Радбез ООН закликав утриматися від випробувань ядерної зброї

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій наполегливо закликав усі держави без зволікання приєднатися до Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). З особливим зверненням члени Ради звернулися до восьми державам, від яких залежить набуття Договором чинності. ДВЗЯВ підписали 183 держави. 164 країни ратифікували цей документ.

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій наполегливо закликав усі держави без зволікання приєднатися до Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ).

Клімкін: ядерні держави повинні дотримуватися своїх зобов'язань щодо безпеки неядерних країн

З особливим зверненням члени Ради звернулися до восьми державам, від яких залежить набуття Договором чинності, передає Центр новин ООН.

"Рада Безпеки ООН наполегливо закликає всі держави, які ще не підписали або не ратифікували Договір, особливо залишилися вісім держав ... зробити це без подальшого зволікання", - йдеться в одностайно ухваленій резолюції.

Відзначається, що на сьогоднішній день ДВЗЯВ підписали 183 держави. 164 країни ратифікували цей документ. Однак для набуття Договором чинності необхідно, щоб його ратифікували 44 країни, що володіють ядерним потенціалом. Поки це зробили 36 держав зі "списку 44". Тепер справа за вісьмома країнами: це Китай, США, Єгипет, Ізраїль, Індія, Іран, Пакистан і КНДР.

Рада Безпеки ООН висловилася за якнайшвидше набуття Договором чинності. У своїй резолюції члени Ради наполегливо рекомендували всім державам утримуватися від проведення випробувальних вибухів ядерної зброї або будь-яких інших ядерних вибухів. Вони висловили вдячність країнам, які ввели національні мораторії на ядерні випробування ще до набуття чинності Договору.

Члени Ради нагадали про те, що п'ять держав, що володіють ядерною зброєю (Великобританія, Китай, Росія, Франція і США), дали країнам, що не володіють такими арсеналами, гарантії безпеки.

Сьогодні Рада підтвердила, що такі гарантії зміцнюють режим ядерного нерозповсюдження. Члени Ради відзначили ефективну роботу Тимчасового технічного секретаріату ДВЗЯВ, зокрема його можливості по веденню сейсмологічних спостережень.

Клімкін: ядерні держави повинні дотримуватися своїх зобов'язань щодо безпеки неядерних країн

Ядерні держави повинні дотримуватись зобов'язань, взятих на себе гарантій безпеки неядерних країнах.

Про це заявив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому схваленню резолюції по ДВЗЯВ, повідомили в прес-службі.

Міністр підкреслив, що безпека неядерних країн є "невід'ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння і нерозповсюдження".

У цьому контексті Клімкін звернув увагу учасників засідання на порушення Росією положень Будапештського меморандуму від 1994 року які, зокрема, передбачають "повагу незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України", а також "відмова від загроз або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України".

Міністр також додав, що заключний документ Оглядової конференції щодо виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 2010 року підтверджує зобов'язання ядерних держав виконувати існуючі гарантії безпеки неядерним країнам.

Відзначимо, 9 вересня Рада Безпеки ООН вирішив негайно розпочати роботу над новими санкціями проти Північної Кореї після того, як та провела ядерне випробування .

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus