Радфед РФ ратифікувала угоду з Асадом про безстрокове розміщення і безкарність військових сил у Сирії

12.10.2016 16:00

Радфед РФ ратифікувала угоду з Асадом про безстрокове розміщення і безкарність військових сил у Сирії

Рада Федерації РФ на засіданні в середу, 12 жовтня, ратифікувала угоду між Росією і Сирією про безстрокове перебування російської авіагрупи на сирійській території. За розміщення ВКС проголосували 158 сенаторів, один утримався. Угода передбачає, що російська авіаційна група розміщується на території Сирії на прохання сирійської сторони.

Рада Федерації РФ на засіданні в середу, 12 жовтня, ратифікувала угоду між Росією і Сирією про безстрокове перебування російської авіагрупи на сирійській території. За розміщення ВКС проголосували 158 сенаторів, один утримався, повідомляє ТАСС.

Голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що перебування в Сирії російської авіагрупи нібито "сприяє меті підтримки миру і стабільності в регіоні, носить оборонний характер і не спрямоване проти інших держав", повідомляється на сайті верхньої палати парламенту РФ. "Ратифікація угоди відповідає інтересам Російської Федерації у боротьбі з тероризмом", - зазначив сенатор.

Угода передбачає, що російська авіаційна група розміщується на території Сирії на прохання сирійської сторони. Авіагрупа дислокується на аеродромі "Хмеймім" у провінції Латакія безстроково і на безоплатній основі.

Згідно з документом, склад авіагрупи визначається російською стороною. Повітряна угруповання РФ застосовується відповідно до рішення її командира за погодженням з представниками сирійської влади.

Росії надається право ввозити на територію Сирії озброєння, боєприпаси, обладнання та матеріали, необхідні для виконання завдань авіагрупи і для забезпечення безпеки і життєдіяльності особового складу без стягнення будь-яких зборів і мит. Особовий склад російської авіагрупи отримує право безперешкодно перетинати кордон Сирії за документами, дійсними для виїзду з Росії, і не підлягає огляду сирійськими прикордонними і митними органами.

Транспортні засоби і повітряні судна РФ, використовувані в інтересах російської авіаційної групи, користуються імунітетом від огляду, обшуку, реквізиції, арешту та інших примусових заходів.

Крім того, особовий склад, включаючи членів сім'ї, за аналогією з представниками дипкорпусу, звільняється від усіх прямих і непрямих податків, а також користується повним імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції САР. Рухоме і нерухоме майно, архів і документи російської авіагрупи недоторканні. Сирійська сторона не висуває жодних претензій Росії, її авіагрупі й особовому складу і не порушує проти них жодних позовів у зв'язку з їхньої діяльністю, йдеться в документі.

Угода укладається на безстроковий період. Її застосування припиняється після закінчення одного року з дати отримання повідомлення однієї із сторін про намір припинити дію угоди.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus