Радник Порошенка про обмін Савченко: коли є політичні домовленості, знайдеться і правовий спосіб

11.03.2016 00:00

Радник Порошенка про обмін Савченко: коли є політичні домовленості, знайдеться і правовий спосіб

Заява президента Україна Петра Порошенка про обмін української льотчиці та народного депутата Надії Савченко, яку тримають у РФ, швидше за все, передбачає політичний, а не правовий контекст, заявляє радник голови держави Олег Медведєв. За його словами, не слід багато говорити про можливі схеми обміну, оскільки ці розмови знижують шанси на обмін.

Заява президента Україна Петра Порошенка про обмін української льотчиці та народного депутата Надії Савченко, яку тримають у РФ, швидше за все, передбачає політичний, а не правовий контекст, заявляє радник голови держави Олег Медведєв.

"Варіанти, напевно, лежать не в правовій площині, а в політичній", - сказав Медведєв в ефірі "5 каналу" в четвер 10 березня.

В АП спростували, що Порошенко написав листа Савченко. Фейгін перепросив: ламають Twitter
Савченко припинила сухе голодування

За його словами, не слід багато говорити про можливі схеми обміну, оскільки ці розмови знижують шанси на обмін.

За словами радника президента, після обміну Савченко цей факт буде втілений в правову форму.

"Коли є політичні домовленості, правовий спосіб завжди знайдеться", - зазначив Медведєв.

У свою чергу заступник міністра юстиції з питань інтеграції Сергій Пєтухов наголосив, що юридичні механізми повернення Савченко в Україну є, але вони досить складні й не оперативні.

"Думаю, що президент мав на увазі політичні шляхи врегулювання (обміну)",- сказав він.

Пєтухов пояснив, що при обміні Савченко можуть бути використані механізми міжнародних конвенцій або "шлях одночасного помилування".

Медведєв також зазначив, що дієвим для здійснення тиску на РФ в темі звільнення заручників може стати "список Савченко", складений за аналогією зі "списком Магнітського".

"Але необхідно, щоб це було запущено швидше, тому що Магнітському було пізно, коли виник цей список, тоді це був елемент покарання тих, хто був причетний до цієї історії. А зараз це (список Савченко) може бути елементом для порятунку життя, можливо, це один з важелів впливу на керівництво РФ ", - додав він.

Радник голови СБУ Юрій Тандит додав: "Однозначно, ми сподіваємося, що вона буде серед нас дуже скоро, але ми не говоритимемо про деталі того, що відбуватиметься".

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 9 березня заявив, що готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти українську льотчицю Надію Савченко, незаконно засуджену в Росії: "Якщо питати те, чи готовий я прийняти рішення про обмін будь-кого. Я сьогодні вперше наголошую: так, я як президент України готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Надію і зробити все можливе для того, щоб її живою і здоровою повернути якнайшвидше додому".

"Щоб уникнути будь-яких спекуляцій, хочу наголосити, що за ці майже два роки з джерел, які заслуговують на довіру, жодного разу пропозицій щодо обміну Савченко не надходило", - додав він а також назвав судилищем те, що відбувається в РФ з українським офіцером Савченко.

Нагадаємо, після знущального поводження російського "суду" 4 березня Савченко оголосила сухе голодування.

Сторона обвинувачення просить для Савченко 23 роки колонії загального режиму.

Україна звернулася з листом до країн ЄС та США з проханням посилити тиск на Росію задля звільнення льотчиці.

Також мати ув'язненої Савченко записала відеозвернення до світових лідерів зі словами: "Врятуйте мою дитину".

Вирок почнуть зачитувати їй 21 березня. До цього будь-які побачення з родичами заборонено, лікарів до Надії також не допускають.

Марія Іванівна Савченко вважає, що її донька може не дожити до суду:

"Ручки ті сині, холодні-холодні, там уже крові нема в тих ручках. Ноги пухнуть, це вже значить, що серце здає, почки здають… Я намагалася її вмовити припинити сухе голодування, але вона не погоджується".

Євросоюз зажадав від путінського режиму негайного звільнення Савченко. У разі продовження свавілля з боку Кремля в Європарламенті вимагають введення подальших політичних та економічних санкцій проти Росії. Також євродепутати мають намір ініціювати "список Савченко".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus