Ракета-носій Antares з українським першим ступенем успішно стартувала в космос

18.10.2016 08:00

Ракета-носій Antares з українським першим ступенем успішно стартувала в космос

Основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів).

Ракетоносій Antares OA5 із вантажним кораблем Sygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія, повідомляє Укрінформ.

Запуск ракети відбувся о 19.45 за місцевим часом (02.45 за Києвом), раніше він планувався на 19.40.

Ракетоносій доставить на Міжнародну космічну станцію 2,4 тонни корисного вантажу, який містить провізію для екіпажу, обладнання для МКС, а також для проведення наукових досліджень на орбіті.

Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України.

Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів).

Ракета-носій призначена передусім для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію, а також для запуску комерційних і державних космічних апаратів.

Нагадаємо, 16 вересня з космодрому Куру у Французькій Гвіані ракета-носій Vega з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus