РБ ООН ухвалила п'яту резолюцію санкцій щодо КНДР

02.03.2016 20:00

РБ ООН ухвалила п'яту резолюцію санкцій щодо КНДР

Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила в середу, 2 березня, проект резолюції із засудженням КНДР. Йдеться вже про п'яту резолюції, яка передбачає найжорсткіший за останні 20 років режим санкцій щодо КНДР, зважаючи на недавній запуск балістичної ракети.

Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила в середу, 2 березня, проект резолюції із засудженням КНДР.

Йдеться вже про п'яту резолюції, яка передбачає найжорсткіший за останні 20 років режим санкцій щодо КНДР, зважаючи на недавній запуск балістичної ракети, передає "Интерфакс".

Спочатку РБ ООН збиралася розглянути цей документ, підготовлений США і КНР, у вівторок, 1 березня. Однак, за повідомленням американської сторони, голосування відклали до середи на прохання російської сторони, яка взяла додатковий час для вивчення проекту.

При цьому в документі наголошується, що нові обмежувальні заходи не спрямовані на те, щоб створювати "несприятливі гуманітарні наслідки" для населення країни.

Уперше резолюція вимагає від 192 країн-членів ООН інспектувати будь-які судна, які прямують у КНДР і з цієї країни, на предмет незаконних товарів, а також запровадити заборону на постачання легкого стрілецького озброєння.

Документ вимагає від усіх країн видворити північнокорейських дипломатів, замішаних у "незаконної діяльності".

Відповідно до резолюції запроваджується заборона на експорт з КНДР вугілля, заліза, залізної руди, доходи від якого використовуються для розвитку ядерної і ракетної програм, а також передбачає повну заборону на експорт золота, титану, ванадію і рідкісноземельних мінералів, забороняє поставки Пхеньяну авіаційного та ракетного палива.

Країнам також пропонується заморозити рахунки компаній і організацій, пов'язаних з ядерною і ракетною програмами Північної Кореї.

Резолюція забороняє всім країнам відкривати філії та представництва північнокорейських банків, створювати з ними спільні підприємства, а також зобов'язує держави закрити протягом 90 днів усі відділення, філії та представництва банків КНДР і припинити з ними відносини.

Документ розширює список заборонених до постачання в КНДР предметів розкоші, включаючи дорогі годинники, снігоходи, гідроцикли і кришталь.

Резолюцією передбачено додавання до "чорного списку" 16 громадян Північної Кореї і 12 організацій, включаючи Державне агентство з освоєння космосу, яке відповідало за лютневий ракетний пуск.

Щодо КНДР уже ухвалено чотири санкційні резолюції з часу проведення країною першого ядерного випробування в 2006 році.

Нова резолюція вимагає від КНДР дотримуватися положень попередній санкційних резолюцій і відмовитися від усіх видів зброї масового знищення та програми створення балістичних ракет.

У документі висловлюється рішучість РБ ООН "вжити подальші суттєві заходи" в разі проведення Пхеньяном нових ядерних випробувань і пусків ракет.

Резолюція підтверджує "важливість підтримання миру і стабільності на Корейському півострові та в Північно-Східній Азії в цілому і висловлює прихильність мирному, політико-дипломатичному врегулюванню ситуації".

Документ також закликає до відновлення шестисторонніх переговорів (РФ, КНР, США, Японія і дві Кореї) з метою досягнення "денуклеаризації Корейського півострова мирним шляхом".

Своєю чергою президент США Барак Обама привітав одностайне ухвалення резолюції, яка передбачає посилення санкцій щодо КНДР.

У письмовій заяві Обама зазначив, що нові санкції ООН щодо КНДР є "твердою, єдиною і належною відповіддю з боку міжнародного співтовариства".

У документі наголошується, що дії ООН служать для Північної Кореї повідомленням про необхідність зупинити провокації, які "жахливо порушують" численні резолюції ООН.

Як повідомлялося раніше, постійні представництва Китаю і США при ООН погодили проект резолюції Радбезу про посилення санкцій проти Північної Кореї.

Напрацювання проекту Китаєм і США тривало протягом семи тижнів після оголошеного Пхеньяном у січні термоядерного випробування, активізувалася після пуску в лютому балістичної ракети з супутником.

Як зазначають джерела, у китайських і американських представників у процесі підготовки виникали розбіжності. Зокрема, Вашингтон наполягав на максимально жорсткому підході, пропонуючи запровадити заборону на заходження північнокорейських суден до міжнародних портів, ще більшою мірою обмежити доступ банків КНДР до світової фінансової системи.

Китайська сторона вважає, що запровадження санкцій і будь-які інші дії щодо Північної Кореї не повинні призводити до ескалації напруженості в районі Корейського півострова.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus