Референдум про розміщення біженців в Угорщині визнано таким, що не відбувся

03.10.2016 10:00

Референдум про розміщення біженців в Угорщині визнано таким, що не відбувся

Національна виборча комісія (НВК) Угорщини визнала таким, що не відбувся референдум з міграційних квот Євросоюзу на розміщення біженців через низьку явку. Голова НВК Ілона Палфі зазначила, що за підсумками обробки 98,82% бюлетенів, явка на референдум склала близько 3,2 млн осіб.

Національна виборча комісія (НВК) Угорщини визнала таким, що не відбувся референдум з міграційних квот Євросоюзу на розміщення біженців через низьку явку. Про це пише місцеве видання MNO, передає РБК.

Прем'єр-міністр Угорщини вважає перемогою підсумки референдуму про біженців

Голова НВК Ілона Палфі зазначила, що за підсумками обробки 98,82% бюлетенів, явка на референдум склала близько 3,2 млн осіб, або, згідно з офіційними даними, опублікованими на офіційному сайті угорського Виборчкому, 40,03%. Всього на референдумі могли проголосувати 8,3 млн осіб.

За даними НВК, більшість учасників референдуму - 98,32%, або 3 250 922 людини - проголосували проти участі Угорщини в програмі обов'язкового розподілу мігрантів на території країни.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час голосування на виборчій дільниці в столиці республіки Будапешті заявив, що ключовим є факт переважання кількості супротивників квот ЄС серед загального числа тих, хто проголосував.

"Референдум, що відбувся краще, ніж невдалий, але все одно будуть законодавчі наслідки, тому що ми взяли на себе зобов'язання надати парламенту виключне право вирішувати, з ким угорці хочуть жити", - заявив Орбан.

Прем'єр-міністр Угорщини вважає перемогою підсумки референдуму про біженців

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав підсумки референдуму перемогою супротивників розподілу квот на мігрантів між країнами ЄС. Про це повідомляє BBC.

Близько 98% опитаних висловилися проти намірів Євросоюзу розмістити в країнах-членах блоку 160 тисяч мігрантів, 1294 з яких мають дістатися Угорщини. Всі ці люди - біженці з Сирії, Іраку та інших країн Близького Сходу та Північної Африки.

При цьому явка на референдумі була нижча за необхідний мінімум: проголосувало 45% виборців, які мають право голосу, а мінімум становить 50%.

Це дало опозиції підстави заявляти, що результати референдуму мають бути оголошені недійсними. За словами її лідера Ференца Дьюрчаня, низька явка означає, що більшість людей не підтримують уряд.

"Судячи з результатів при такій низькій явці, люди не підтримують уряд. І це добре. Питання міграції перетнуло угорські кордони", - сказав опозиціонер.

Однак прем'єр назвав підсумок голосування вичерпним і з політичної точки зору, і з точки зору законності.

Орбан закликав лідерів ЄС звернути увагу на результати угорського голосування і попередив, що внесе в конституцію країни зміни, необхідні для того, щоб результат референдуму був визнаний обов'язковим до виконання.

Нагадаємо, референдум щодо прийняття обов'язкових квот Євросоюзу для розподілу мігрантів пройшов в Угорщині у неділю. Виборці мали відповісти на запитання: "Чи хочете ви, щоб Європейський Союз міг призначати обов'язкове розселення неугорських громадян в Угорщині навіть без згоди парламенту?".

Під час міграційної кризи Угорщина стала однією з головних транзитних країн на шляху проходження біженців в Німеччину та інші країни ЄС. Намагаючись зупинити потік мігрантів, влада Угорщини закрила кордон з Сербією і Хорватією. Жителі країни в більшості схвалили цей крок, який в свою чергу розкритикували правозахисні організації.

Міністри внутрішніх справ країн ЄС 22 вересня 2015 року більшістю у голосів схвалили план розподілу 120 тисяч мігрантів між країнами - членами Євросоюзу. Не підтримали рішення 4 країни - Угорщина, Чехія, Словаччина та Румунія. Схема розподілу квот була запропонована Євросоюзом для того, щоб пом'якшити наслідки кризи для Греції й Італії, країн, через які більшість мігрантів і біженців в'їжджають до ЄС.

Так, згідно з квотами ЄС, Угорщина повинна прийняти в себе 1294 біженця. У грудні 2015 року Угорщина подала в суд позов, оскаржуючи рішення про обов'язкові квоти.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus