Референдум про зміни до конституції Азербайджану визнали таким, що відбувся

26.09.2016 18:00

Референдум про зміни до конституції Азербайджану визнали таким, що відбувся

Явка на референдум на 12.00 (11.00 за Києвом) становила 30,6%, повідомив директор інформаційного центру ЦВК Азербайджану Фарід Оруджев. Згідно з Виборчим кодексом республіки, референдум вважається таким, що відбувся, якщо в ньому візьмуть участь як мінімум 25% виборців. За даними Оруджева, до полудня за місцевим часом проголосували понад 1,613 мільйона осіб.

ЦВК Азербайджану визнав таким, що відбувся референдум 26 вересня, на якому зокрема вирішується питання про збільшення терміну дії повноважень президента республіки. У всенародному голосуванні взяла участь достатня кількість громадян для визнання його результатів. Підсумки референдуму будуть оголошені до 21 жовтня.

Явка на 12.00 (11:00 за Києвом) становила 30,6%, повідомив РІА "Новости" директор інформаційного центру ЦВК Азербайджану Фарід Оруджев. Згідно з Виборчим кодексом республіки, референдум вважається таким, що відбувся, якщо в ньому візьмуть участь як мінімум 25% виборців. За даними Оруджева, до полудня за місцевим часом проголосували понад 1,613 мільйона осіб.

На референдум було винесено питання внесення поправок до Конституції Азербайджану. Зокрема, виборцям пропонується проголосувати за або проти збільшення терміну дії повноважень президента з п'яти до семи років. Також азербайджанці в ході голосування вирішать питання про запровадження посад першого віце-президента і віце-президентів республіки.

Крім того, пропонується внести положення про розпуск мілі меджлісу (парламенту) і наділити правом на участь у виборах до парламенту країни осіб, які мають право голосу, тобто з 18-річного віку. Наразі депутатами мілі меджлісу можуть бути особи не молодші за 25 років, повідомляє "Інтерфакс".

Президент Азербайджану Ільхам Алієв 26 липня підписав розпорядження про проведення референдуму з метою внесення змін до Конституції Азербайджану. Опозиція розкритикувала ініціативу голови республіки, вказуючи на те, що збільшення президентського терміну і запровадження поста віце-президента спрямовані на збереження при владі сім'ї Алієвих.

У 2009 році в Азербайджані відбувся референдум, в ході якого виборці проголосували за скасування обмеження на переобрання президентом однієї особи більше двох разів. Ільхам Алієв тричі перемагав на президентських виборах в Азербайджані - у 2003, 2008 і 2013 році. До цього президентом республіки з 1993 року був його батько Гейдар Алієв.

Раніше експерти зазначали, що спадкоємність поколінь у вищому керівництві стала характерною рисою республік на пострадянському просторі. Так, схожа ситуація склалася в Таджикистані, де президент Емомалі Рахмон також за підсумками референдуму недавно отримав право переобиратися необмежену кількість разів. 63-річний політик займає пост президента республіки з 1994 року. В Узбекистані з 1990 до 2016 року на чолі держави перебував Іслам Карімов, повноваження якого припинилися у зв'язку з недавньою смертю.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus