Релігійність захищає від стресів і депресій

12.01.2014 08:10

Релігійність захищає від стресів і депресій

Люди, які є релігійними, здоровіші і набагато рідше ходять на лікарняний. Вони також менше схильні до стресу і почуття тривоги на роботі. Це може бути пов'язано з тим, що духовність виступає в ролі своєрідної "буферної зони". Чим релігійніші люди, тим рідше вони страждають від тривоги, депресії або морального виснаження.

Люди, які є релігійними, здоровіші і набагато рідше ходять на лікарняний, стверджують автори нового дослідження. Вони також менше схильні до стресу і почуття тривоги на роботі.

Експерти вважають, що це може бути пов'язано з тим, що духовність виступає в ролі своєрідної "буферної зони". Психологи з Лабораторії здоров'я та безпеки в Стокпорті виявили, що чим релігійніші люди, тим рідше вони страждають від тривоги, депресії або морального виснаження, передає Federal Post.

Доктор Роксана Жерве також виявила, що глибоко релігійні співробітники відчувають, що їх життя має більше сенсу, ніж ті, хто не стійкий у своїй вірі або взагалі її не має. Доктор Жерве опитувала працівників, прагнучи з'ясувати, наскільки вони щасливі у своєму домі і трудовому житті. Вона виявила що ті, хто відвідує релігійні служіння, відчувають себе впевненіше від тих, що вірять у свій зв'язок з вищою істотою.

Доктор Жерве сказала The Telegraph: "У міру прискорення темпів роботи прискорюється і життя, люди все частіше задаються питанням про сенс життя, і молоде покоління, зокрема, хоче чогось більшого, ніж проста прибавка до зарплати наприкінці місяця. Мої дослідження показують, що релігійність на робочому місці може виступати в якості додаткового ресурсу, який робить людей більш стійкими і допомагає впоратися з багатьма проблемами в трудовому житті".

За словами Жерве, такі особисті переконання можуть бути дуже корисні не тільки для співробітників, але і для роботодавців, які надають роботу людям з "буферною зоною". Психолог переконана, що роботодавці повинні заохочувати і підтримувати переконання своїх співробітників.

Висновки доктора Жерве будуть представлені на щорічній конференції відділу Британського психологічного товариства професійної психології в Брайтоні.

Дослідження було проведене після того, як стало відомо, що в мозку людей, які вірять в Бога, є область "товстої" мозкової тканини. У висновках дослідження, проведеного в Колумбійському університеті, також висловлювалося припущення, що це потовщення кори головного мозку може допомогти запобігти депресії.

Автори дослідження вважають, що результати їх дослідження дозволяють з більшою впевненістю стверджувати, що віра в Бога змінює структуру мозку, тим самим зменшуючи ризик виникнення депресії.

Раніше вчені з'ясували, що релігійність - вроджена властивість людини. Віряни краще пристосовані до життя і, відповідно, частіше передають свої гени нащадкам.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus