Республіканська преса говорить про втручання України у вибори президента США в інтересах Клінтон

12.01.2017 00:00

Республіканська преса говорить про втручання України у вибори президента США в інтересах Клінтон

Українські посадовці намагалися допомогти кандидату у президенти США від демократів Гілларі Клінтон під час її передвиборчої кампанії і підірвати позиції нині обраного президента Дональда Трампа, якого відповідно підтримувала Республіканська партія. Таким чином Трамп був не єдиним кандидатом, чию компанію рекламували посадовці колишнього СРСР.

Українські посадовці намагалися допомогти кандидату у президенти США від демократів Гілларі Клінтон під час її передвиборчої кампанії і підірвати позиції нині обраного президента Дональда Трампа, якого відповідно підтримувала Республіканська партія. Таким чином Трамп був не єдиним кандидатом, чию компанію рекламували посадовці колишнього СРСР, пише близька до американських республіканців газета Politico.

Як зазначає видання, офіційний Київ допомагав офісу Клінтон відшукати компромат на Трампа, що мав зашкодити його кампанії.

Газета нагадує, що українські чиновники також поширювали документи щодо начебто причетності Пола Манафорта - головного помічника Трампа - до корупції. НАБУ оприлюднило копії документів, згідно з якими Манафорт міг отримати більше 12 мільйонів доларів з "чорної каси" колишньої провладної Партії регіонів. "Українські зусилля вплинути на передвиборчі перегони у США позначились у намаганнях змусити до відставки Манафорта та у розповсюдженні чуток про те, що кампанія Трампа тісно пов'язана з ворогом України на сході - Росією. Однак вони були набагато менш узгоджені та централізовані, ніж хакерські атаки Росії і поширення листів Демократичної партії", - йдеться у статті.

Як зазначається, втручання Росії у вибори відбувалось під особистим керівництвом президента Росії Володимира Путіна та за участі військової розвідки. Зокрема, на слуханнях в Сенаті минулого тижня директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер сказав, що США навряд чи стикалися з більш агресивним та прямим втручанням у процес виборів, ніж в цьому випадку. Разом з тим, видання зазначає, що існує мало доказів щодо причетності України до безпосереднього втручання у виборчий процес.

Окрім того, у статті вказують, що неприборкана корупція, економічна боротьба, які переслідують Україну - не кажучи вже про її поточної чвари з Росією - зробили неспроможним амбітне втручання у вибори іншої країни.

Водночас адміністрація президента Петра Порошенка разом з посольством України в Вашингтоні наполягають на тому, що Україна залишилася нейтральною під час виборів у США. З іншого боку, Україна традиційно має міцні відносини з владою США, однак її офіційні особи стурбовані тим, що це може змінитися після приходу Трампа, чия команда виражала щодо адміністрації Порошенка настрої в діапазоні від амбівалентності до глибокого скептицизму, тоді як її ставлення до режиму Путіна було надзвичайно дружнім, пише видання.

Нагадаємо, після перемоги Трампа у Національному антикорупційному бюро України заявили про відсутність кримінального провадження щодо підкупу Манафорта з "чорної каси" ПР. Пізніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький говорив про необхідність додаткових доказів у цій справі. Як наслідок офіційна підозра Манафорту українськими правоохоронцями не повідомлялася, а у грудні шеф НАБУ Артем Ситник взагалі назвав фальшивими свідчення отримання Манафортом коштів у "регіоналів".

Довідка

Politico вважається експертами близьким до республіканців медіа.

2007 року проект було засновано колишніми співробітниками The Washington Post Джоном Гаррісом та Джимом ВандеГеєм.

Того ж року спостережна група Media Matters for America звинуватила The Politico в "республіканському ухилі".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus