Режим НС продовжено в Туреччині ще на три місяці

04.10.2016 08:00

Режим НС продовжено в Туреччині ще на три місяці

Турецький віце-прем'єр Нуман Куртулмуш повідомив, що уряд країни за підсумками свого засідання у понеділок, 3 жовтня 2016 року, прийняв рішення про продовження режиму надзвичайного стану в Туреччині на 90 днів. Крім того, Анкара вимагає від США видачі Ґюлена на підставі статті 10 угоди з США про екстрадицію.

Турецький віце-прем'єр Нуман Куртулмуш повідомив, що уряд країни за підсумками свого засідання у понеділок, 3 жовтня 2016 року, прийняв рішення про продовження режиму надзвичайного стану в Туреччині на 90 днів. Про це повідомляє урядове інформагентство "Анадолу".

Торкаючись ситуації в Сирії, Куртулмуш зазначив, що питання проведення операції зі звільнення міст Мосул і Ракка від терористів залежить від участі місцевих сил у наступі та підтримки з боку ВПС міжнародної коаліції.

"Туреччина готова розглянути питання проведення операцій в Мосулі і Рацці лише в межах цих умов й ніколи не піде на те, щоб після виведення бойовиків "ІД" з цих міст вони перейшли під контроль інших терористичних організацій", - наголосив він.

Торкаючись вимоги Анкари стосовно екстрадиції керівника течії "Паралельна держава" Фетуллаха Ґюлена, віце-прем'єр Туреччини сказав:

"Як країна, що є стратегічним партнером США в усіх сферах й підписала зі Сполученими Штатами угоду щодо екстрадиції, ми вимагаємо від Вашингтона арешту Ґюлена за місцем його перебування до прийняття американським судом відповідного рішення".

"Надіслане 10 вересня досьє являє собою вимогу арешту зазначеної особи. Це право дає Туреччині стаття 10 угоди з США про екстрадицію. Анкара сподівається, що на це звернення буде надано своєчасну відповідь й будуть здійснені відповідні кроки в цьому напрямку", - пояснив Куртулмуш.

Нагадуємо, режим надзвичайного стану було запроваджено в Туреччині 20 липня після того, як в ніч на 16 липня в Туреччині там мала місце спроба військового перевороту. Згідно з останніми даними, в результаті зіткнень загинули 246 осіб, не рахуючи заколотників, 2 185 осіб отримали поранення.

За підозрою в причетності до спроби перевороту були затримані і тимчасово відсторонені від посад понад 60 тисяч осіб. Серед них понад 9 тисяч поліцейських, 3 тисячі суддів, а також викладачі вузів і понад півтори тисячі деканів. Було припинено діяльність понад двох тисяч громадських організацій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus