Результати розслідування щодо МН17 покладуть край спробам РФ дискредитувати діяльність слідчої групи - МЗС

28.09.2016 19:00

Результати розслідування щодо МН17 покладуть край спробам РФ дискредитувати діяльність слідчої групи - МЗС

"Під час кримінального розслідування було розглянуто і відкинуто всі інші можливі версії і причини цієї жахливої трагедії. Цим покладено край усім спробам РФ дискредитувати діяльність спільної слідчої групи і результати розслідування через поширення спотвореної або сфабрикованої інформації", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

Міністерство закордонних справ України заявляє, що звіт Міжнародної спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT), в якому були представлені перші результати кримінального розслідування причин катастрофи рейсу МН17 на Донбасі, покладе край спробам Росії дискредитувати розслідування.

"Під час кримінального розслідування було розглянуто і відкинуто всі інші можливі версії і причини цієї жахливої трагедії. Цим покладено край усім спробам РФ дискредитувати діяльність спільної слідчої групи і результати розслідування через поширення спотвореної або сфабрикованої інформації", - йдеться в заяві МЗС.

У дипломатичному відомстві відзначили важливість того, що попередні результати кримінального розслідування підтвердили висновки технічного звіту, опублікованого в жовтні 2015 року, про те, що падіння літака було спричинено ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук".

У МЗС наголосили, що новою і надзвичайно важливою в оприлюдненій сьогодні доповіді стала інформація про маршрут, яким зброя потрапила з Росії на територію України та була вивезена у зворотному напрямку через контрольовану лише росіянами та їхніми бойовиками ділянку українсько-російського кордону.

"Це ще раз вказує на безпосередню причетність держави-агресора до збиття літака. Розслідування щодо конкретних підозрюваних, ланцюга підпорядкованості та передачі команд наразі триває з тим, щоб вже найближчим часом передати справу на розгляд належної судової інстанції", - заявили в дипломатичному відомстві.

У МЗС зазначили, що найбажанішим варіантом було б створення міжнародного трибуналу під егідою Ради Безпеки ООН з метою притягнення до відповідальності винних. Однак, як відомо, Росія, проголосувавши проти, заблокувала створення такого трибуналу.

"У зв’язку з цим держави, слідчі органи яких беруть участь у розслідуванні, продовжують роботу щодо визначення механізму притягнення винних у катастрофі до відповідальності. Україна разом з чотирма іншими заінтересованими країнами й надалі продовжить надавати всебічну підтримку Спільній слідчій групі та робитиме усе можливе для сприяння кримінальному розслідуванню", - наголосили у відомстві.

Як повідомлялося, Міжнародна спільна слідча група довела причетність Російської Федерації до катастрофи Boeing рейсу MH17 у небі над Донбасом.

"Результати кримінальної справи свідчать, що рейс МН17 був збитий 17 липня 2014 року ракетою серії 9М38, яка була випущена із ЗРК "Бук", і цей комплекс був доставлений з території Російської Федерації, а потім був повернутий на територію РФ", - повідомив представник JIT, голова департаменту розслідувань поліції Нідерландів Гілберт Пауліссен на прес-конференції в Гаазі в середу, 28 вересня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus