РФ і Туреччина підписали угоду щодо "Турецького потоку"

10.10.2016 23:00

РФ і Туреччина підписали угоду щодо "Турецького потоку"

Російська Федерація і Туреччина підписали угоду щодо "Турецького потоку" за підсумками переговорів президентів країн Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана. Зазначається, що угода передбачає будівництво двох гілок магістрального трубопроводу по дну Чорного моря. Проект передбачає будівництво газопроводу через Чорне море до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією.

Російська Федерація і Туреччина підписали угоду щодо "Турецького потоку" за підсумками переговорів президентів країн Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана.

Про це у понеділок 10 жовтня повідомляє ТАСС.

Турецька сільгосппродукція повертається на російський ринок. Роскосмос готовий взяти участь у створенні і запуску турецьких супутників

Зазначається, що угода передбачає будівництво двох гілок магістрального трубопроводу по дну Чорного моря.

Проект передбачає будівництво газопроводу через Чорне море до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Попередньо повідомляється, що дві нитки повинні бути побудовані до грудня 2019 року. Загальна вартість проекту раніше оцінювалася в 11,4 млрд євро.

Як зазначає Anadolu, підписи під угодою поставили в Стамбулі міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак і міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Підписання міжурядової угоди з будівництва газопроводу "Турецький потік" стало підсумком переговорів Путіна і Ердогана на 23-му Всесвітньому енергетичному конгресі.

Путін заявив, що РФ надасть Туреччині знижку на газ і додав, що також Росія і Туреччина рухаються в напрямку реалізації планів голови Туреччини про створення в країні великого газового хаба.

Ердоган поінформував про те, що досягнуто чітку домовленість ще прискорити роботу зі спорудження атомної електростанції "Аккую". Тут є можливість наздогнати пропущений через кризу час, упевнений турецький лідер.

Як повідомлялося, в грудні 2014 року між Москвою і Анкарою була досягнута домовленість про будівництво газопроводу між Росією і Туреччиною по дну Чорного моря. Проект, названий "Турецьким потоком", припускав прокладку чотирьох ниток загальною потужністю 63 млн кубометрів газу в рік. Спочатку планувалося, що 16 млн кубометрів буде поставлятися в Туреччину, інший обсяг намічено розподілити через газовий вузол на кордоні з Грецією. Після конфлікту між Москвою і Анкарою через збитий російський літак в листопаді 2015 року реалізація проекту була припинена.

26 липня 2016 року Туреччина оголосила про готовність приступити до будівництва першої нитки газопроводу "Турецький потік".

Міністр економіки країни Ніхат Зейбекчі заявив, що "існують політичні рішення про врегулювання питання щодо подальшої реалізації проекту". За його словами, тема будівництва чорноморського газопроводу зараз обговорюється на переговорах з російською стороною.

10 серпня президент Росії Путін заявив, що будівництво першої частини газопроводу "Турецький потік" в обхід України для потреб Туреччини може розпочатися "найближчим часом", будівництво другої частини для поставок в ЄС - буде узгоджене з Єврокомісією.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв зазначав, що Україна може втратити 15 млрд куб. м з існуючих 70 млрд куб. м транзиту російського природного газу через свою територію внаслідок будівництва Росією газопроводу "Турецький потік", який планується прокласти по дну Чорного моря в обхід України.

Турецька сільгосппродукція повертається на російський ринок. Роскосмос готовий взяти участь у створенні і запуску турецьких супутників

Уряд РФ сьогодні ухвалив рішення пустити турецьку сільгосппродукцію на російський ринок, повідомив в ході прес-конференції за підсумками переговорів з турецьким колегою в Стамбулі президент РФ Путін.

Першими на російський ринок повернуться кісточкові та цитрусові, розповів він.

Путін назвав це рішення взаємовигідним: РФ розраховує на те, що наповнення ринку турецькими фруктами сприятиме зниженню цін на них, для турецьких партнерів це повернення російського ринку, який оцінюється приблизно в 500 млн доларів на рік.

Турецька сторона виступила з ініціативою проведення перехресних років культури і туризму, яку Росія підтримала, заявив Путін. Також буде розширено взаємодію по інших напрямках, зокрема в космосі.

Роскосмос готовий взяти участь у створенні і запуску турецьких супутників, розповів російський президент.

Як передає турецьке агентство слова Путіна, в цілому Москва і Анкара мають твердий намір продовжувати нормалізацію відносин, цим займеться міжурядова комісія.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus