РФ призупиняє угоду з США про утилізацію плутонію: вимагає скасувати санкції і скоротити НАТО

03.10.2016 22:00

РФ призупиняє угоду з США про утилізацію плутонію: вимагає скасувати санкції і скоротити НАТО

Президент Росії Володимир Путін 3 жовтня розпорядився призупинити дію угоди з США про утилізацію плутонію, підписаної Москвою 29 серпня 2000 року, а Вашингтоном - 1 вересня того ж року. Пізніше в понеділок Путін вніс до Держдуми законопроект, у якому обумовлюються умови відновлення домовленостей.

Президент Росії Володимир Путін 3 жовтня розпорядився призупинити дію угоди з США про утилізацію плутонію, підписаної Москвою 29 серпня 2000 року, а Вашингтоном - 1 вересня того ж року. Текст указу розміщений на офіційному порталі правової інформації РФ.

Пізніше в понеділок Путін вніс до Держдуми законопроект про призупинення дії угоди з США про утилізацію плутонію, у якому обумовлюються умови відновлення домовленостей. Інформація про це розміщена в базі даних нижньої палати парламенту.

У документі говориться, що таке рішення ухвалено "у зв'язку з докорінною зміною обставин, виникненням загрози стратегічної стабільності внаслідок недружніх дій Сполучених Штатів Америки щодо Російської Федерації і нездатності США забезпечити виконання прийнятих зобов'язань щодо утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів, а також виходячи з необхідності вжиття невідкладних заходів щодо захисту безпеки Російської Федерації".

Як говориться в законопроекті, рішення про поновлення угоди і протоколів до нього ухвалює президент РФ, вони можуть бути відновлені за низки дій з боку США. Зокрема, Москва може повернутися до виконання угоди за умови скасування Вашингтоном "закону Магнітського", в разі скасування всіх антиросійських санкцій і забезпечення компенсації за них.

"Дію Угоди та протоколів до угоди може бути відновлено після усунення США причин, що призвели до корінної зміни обставин, що існували на день набрання чинності Угодою та протоколів до Угоди", - йдеться в другій статті проекту закону.

Зокрема, наголошується в законопроекті, йдеться про "скорочення військової інфраструктури і чисельності контингенту військ США, розміщених на територіях країн-членів НАТО, що вступили в НАТО після 1 вересня 2000 року, до рівня, на якому вони перебували на день набрання чинності Угодою і протоколів до Угоди".

У пояснювальній записці особливо наголошується, що ухвалення законопроекту не потребує додаткових витрат федерального бюджету. Закон вступить в силу з дня його офіційного опублікування.

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич заявив, що, як очікують сенатори, закон про припинення угоди зі США щодо утилізації плутонію може бути ухвалений і вступить в силу вже в жовтні, передає "Интерфакс".

Нагадаємо, угоду між РФ і США було підписано 29 серпня 2000 року. Домовленість передбачала утилізацію надлишків збройового плутонію в Росії і США, зокрема за допомогою виробництва з нього змішаного оксидного палива, використання в енергетичних ядерних реакторах, переведення в форми, непридатні для створення озброєнь, а також поховання.

Закон Магнітського було ухвалено в США в 2011 році і спочатку він передбачав запровадження персональних санкцій проти низки російських чиновників, винних у смерті юриста Сергія Магнітського.

Сергій Магнітський помер у російській в'язниці в 2009 році, у віці 37 років. Правозахисники стверджують, що його били і відмовляли в медичній допомозі.

Магнітського заарештували у справі про ухилення від сплати податків фондом Hermitage Capital. Перед цим він намагався викрити шахрайську схему з відмивання бюджетних коштів та відбирання бізнесу, в якій брали участь російські силовики і податківці.

США запровадили санкції проти Росії - персональні, а потім і спрямовані проти компаній і секторів економіки - у 2014 році після анексії Криму РФ дестабілізації ситуації на сході України. Дія санкцій, які підтримали і країни ЄС, вже неодноразово продовжувалося. Росія у відповідь запровадила заборону на імпорт декількох категорій товарів з країн, які оголосили про санкції. У вересні 2016 року Мінторг США розширив секторальні санкцій проти РФ, додавши в чорний список ще 80 російських компаній.

Минулого тижня в Білому домі не виключили запровадження додаткових економічних санкцій США щодо Росії через ситуацію в Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus