РФ, всупереч домовленостям, не пускає до українських заручників представників МКЧХ - Порошенко

26.10.2016 19:00

РФ, всупереч домовленостям, не пускає до українських заручників представників МКЧХ - Порошенко

"Сьогодні ми отримали офіційну відмову щодо відвідання представникам найширшої гуманітарної місії – Міжнародної організації Червоного Хреста. Їм знову було відмовлено в допуску до наших заручників, - повідомив президент України Петро Порошенко. - Це є категорично неприйнятним, коли домовленості не виконуються", - наголосив президент.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Росія, всупереч домовленостям, досягнутим в Берліні під час зустрічі у "нормандському форматі", не допускає представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до українських заручників.

Про це голова держави сказав у середу, 26 жовтня, під час вручення вірчої грамоти надзвичайним і повноважним послом Республіки Польща в Україні Яном Пєклом, повідомили в прес-службі президента.

"Сьогодні ми отримали офіційну відмову щодо відвідання представникам найширшої гуманітарної місії – Міжнародної організації Червоного Хреста. Їм знову було відмовлено в допуску до наших заручників", - повідомив Порошенко.

"Це є категорично неприйнятним, коли домовленості не виконуються", - наголосив президент.

Порошенко також наголосив на неприпустимості невиконання домовленостей щодо режиму припинення вогню як по всій лінії зіткнення, так і в зоні розведення сторін.

Президент повідомив, що представники спостережної місії ОБСЄ знову потрапили під обстріл, а також про спробу російських бойовиків встановити спостережний пост на розведеній території, яка була недопущена українськими військовими.

Голова держави заявив, що якщо Мінські домовленості і взяті зобов’язання не будуть виконуватися з боку Росії, санкції мають бути продовжені.

Нагадаємо, 19 жовтня відбулася зустріч голів держав у "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) в Берліні (Німеччина).

Переговори вели президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, президент Росії Володимир Путін та їхні делегації.

Зустріч завершилася о 00.15 четверга, 20 жовтня, за Києвом.

Почалися переговори з півгодинним запізненням через затримку російської делегації. Планувалося, що зустріч у Берліні з питань України завершиться вже о 22.00 за київським часом.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що на переговорах було погоджено питання розробки "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей, а Росія підтримала розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Крім того, як повідомив Порошенко, що на переговорах була підтримана українська пропозиція про безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх незаконно утримуваних полонених.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus