РФ заморозила дію угоди з США про співробітництво в наукових дослідженнях в ядерній та енергетичній сферах

05.10.2016 22:00

РФ заморозила дію угоди з США про співробітництво в наукових дослідженнях в ядерній та енергетичній сферах

Росія призупиняє дію міжурядової угоди з США про співробітництво в наукових дослідженнях і розробках в ядерній та енергетичній сферах. "Дії, вжиті США у зв'язку із запровадженням санкцій проти Росії, безпосередньо торкнулися напрямку співпраці, передбаченої угодою", - наголошується в довідці до розпорядження російського уряду.

Росія призупиняє дію міжурядової угоди з США про співробітництво в наукових дослідженнях і розробках в ядерній та енергетичній сферах.

Відповідне розпорядження від 4 жовтня опубліковано на сайті Кабінету міністрів РФ.

"Дії, вжиті США у зв'язку із запровадженням санкцій проти Росії, безпосередньо торкнулися напрямку співпраці, передбаченої угодою", - наголошується в довідці до розпорядження російського уряду.

Зокрема, на сайті кабінету міністрів повідомляється, що "в квітні 2014 року "Росатом" отримав лист від Бюро міністерства енергетики США при американському посольстві в Москві, в якому з посиланням на вказівки, отримані з Вашингтона, повідомлялося про припинення співпраці в галузі атомної енергетики у зв'язку з подіями в Україні".

"Такий крок американської сторони є істотним порушення умов угоди, метою якої є розширення співпраці між сторонами (РФ і США) в наукових дослідженнях і розробках в ядерній та енергетичній сферах та створення для такої співпраці стабільної, надійної і передбачуваної основи", - наголошується в супровідному документі.

У ньому зазначається, що "в рамках заявленої американцями лінії пішли скасування двосторонніх зустрічей і заходів з атомної енергетики", що може бути кваліфіковано як порушення низки пунктів угоди.

"Регулярне продовження США санкцій проти Росії, в число яких входить і призупинення двостороннього співробітництва в галузі атомної енергетики, вимагає прийняття контрзаходів щодо американської сторони", - наголошується в довідці до розпорядження уряду РФ.

У зв'язку з цим, йдеться в довідці, підписаній розпорядженням ухвалено рішення призупинити дію угоди з США про співробітництво в наукових дослідженнях і розробках в ядерній та енергетичній сферах, яке було підписано 16 вересня 2013 року у Відні.

"Міжнародно-правову базу співробітництва з США при такому підході буде збережено. За Росією зберігатиметься можливість відновити співпрацю з угодою, коли це буде виправдано з точки зору загального контексту відносин з США", - йдеться в документі.

У довідці міститься нагадування про те, що в угоді, дія якої припиняється, були визначені "напрями науково-технічного співробітництва в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, зокрема, ядерна безпека, проектування АЕС, інноваційні види реакторного палива, використання ядерних і радіаційних технологій в медицині та промисловості, поводження з радіоактивними відходами".

В рамках угоди, йдеться в документі, було заплановано проведення спільних робіт з американськими фахівцями, які "сприяли б взаємовигідній співпраці в атомній енергетиці і забезпечили б економію часу і ресурсів при проведенні фундаментальних і прикладних досліджень в цій сфері".

Як повідомлялося, 3 жовтня президент РФ Володимир Путін розпорядився призупинити дію угоди з США про утилізацію плутонію, підписаної Москвою 29 серпня 2000 року, а Вашингтоном - 1 вересня того ж року. Кремль вимагає від Штатів скасувати санкції і скоротити чисельність військ НАТО.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus