РФ затягує процес розгляду позовів України до ЄСПЛ – Мін'юст

20.10.2016 16:00

РФ затягує процес розгляду позовів України до ЄСПЛ – Мін'юст

Міждержавні позови, подані Україною проти Російської Федерації в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), вже комуніковані, проте РФ всіляко затягує цей процес, заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова. Вона нагадала, що Україна подала до ЄСПЛ 5 міждержавних позовів проти Росії, які підтримує Мін'юст України.

Міждержавні позови, подані Україною проти Російської Федерації в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), вже комуніковані, проте РФ всіляко затягує цей процес, заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, передає "Інтерфакс-Україна".

"Позови вже комуніковані. Це означає, що Росії поставлено перелік питань, на які вона має надати відповіді у визначений судом термін... Наразі Росія намагається всіляко затягувати процес розгляду цих позовів, на півроку їх відкладати, і далі", - сказала Севостьянова на брифінгу в Харкові в четвер.

Вона нагадала, що Україна подала до ЄСПЛ 5 міждержавних позовів проти Росії, які підтримує Мін'юст України.

"Вони стосуються питань порушення прав наших громадян, починаючи з березня 2014 року і за фактом до сьогодні. Це питання і Криму, Донбасу, це за фактом хронологія війни", - сказала Севостьянова.

Крім того, зазначила заступник міністра юстиції, МЗС України подало позов до Міжнародного морського трибуналу у зв'язку з незаконним використанням Росією українського морського шельфу.

Севостьянова також повідомила, що Мін'юст спільно з МЗС працює над позовами до Міжнародного суду ООН.

"Ми разом з МЗС працюємо над можливими потенційними позовами до Міжнародного суду ООН. Є 4 конвенції, за яким виконується робота. Одна з них - з фінансування тероризму. Але там процедура передбачає комунікацію сторін до подання позову. Свого часу Грузія зробила помилку: вони дуже швидко подали позов і їм було відмовлено, тому зараз ми проходимо всі необхідні етапи для того, щоб цього не допустити", - пояснила вона.

Нагадаємо, наприкінці травня міністр юстиції України Павло Петренко не виключав можливості подачі чергового, шостого, позову до ЄСПЛ проти Росії – окремо щодо порушень на території Донбасу.

Україна подала до Європейського суду з прав людини п'ять позовів проти Російської Федерації. ЄСПЛ продовжив термін для надання пояснень Росією за позовами щодо анексії Криму та агресії на Донбасі до 31 грудня.

Тодішній прем'єр Арсеній Яценюк доручив залучити найкращих адвокатів, щоб подати максимальну кількість позовів до Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus