94-річний румунський король Міхай I передав повноваження старшій доньці

03.03.2016 00:00

94-річний румунський король Міхай I передав повноваження старшій доньці

"В останні тижні я отримав повідомлення про серйозний медичний діагноз. Це сталося у той момент, коли і наша родина, і країна відзначають 150 років створення династії та сучасної румунської держави", - йдеться в заяві, поширеній колишнім румунським монархом.

Голова царського дому Румунії Міхай I, що правив в країні з 1927 по 1930 та з 1940 по 1947 роки, в середу, 2 березня 2016 року, оголосив про передачу всіх повноважень старшій доньці Маргариті після того, як у нього було діагностовано "хронічну лейкемію". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"В останні тижні я отримав повідомлення про серйозний медичний діагноз. Це сталося у той момент, коли і наша родина, і країна відзначають 150 років створення династії та сучасної румунської держави, - йдеться в заяві, поширеній колишнім румунським монархом. - Я впевнений, що моя донька Маргарита, спадкоємиця корони, виявить мудрість і силу для того, аби представляти мене й виконувати усі мої громадські повноваження".

"Я звернувся до царської ради з проханням продовжувати роботу зі спадкоємицею корони", - наголошується в документі. Царська рада зібралася в швейцарському місті Морж для того, щоб обговорити стан здоров'я і заяву Міхая I, який наразі перебуває на комплексному післяопераційному лікуванні, що не дозволяє йому з'являтися на публіці.

Після радянської окупації країни й загарбання влади просталінським соціалістичним урядом в 1947 році він виїхав з Бухаресту й протягом 50 років мешкав у вигнанні в Швейцарії зі своєю дружиною Анною де Бурбон Пармою. 1997 року він повернувся до Румунії, де йому було повернуто частину власності, а також титул колишнього голови держави.

У Міхая I п'ятеро дітей, старшу доньку Маргариту в 2007 році він оголосив спадкоємицею трону.

Ідею реставрації монархії в Румунії підтримують біля 30% населення.

На сьогодні у цій державі, так само як і в Україні, діє парламентсько-президентська форма правління.

16 листопада 2014 року президентом Румунії обрано етнічного німця Клауса Йоганніса, мера історичного центру трансільванських саксонців, міста Сібіу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus