Роман Сущенко розповів про умови утримання в "Лефортово"

09.10.2016 15:00

Роман Сущенко розповів про умови утримання в "Лефортово"

Незаконно ув'язнений в РФ власний кореспондент "Укрінформу" у Франції Роман Сущенко вже схуд на 6 кілограмів. Про це сам журналіст розповів російським правозахисницям, членам Громадської спостережної комісії РФ Олені Масюк і Лідії Дубіковій. Також Сущенко заявляє, що в першу добу після затримання йому не давали ні їжі, ні води.

Незаконно ув'язнений в РФ власний кореспондент "Укрінформу" у Франції Роман Сущенко вже схуд на 6 кілограмів.

Про це сам журналіст розповів російським правозахисницям, членам Громадської спостережної комісії РФ Олені Масюк і Лідії Дубіковій.

Як повідомляє "Нова газета", у ув'язненого журналіста відсутні найнеобхідніші речі, - наприклад, вода.

"Воду з-під крана я не п'ю. Два рази на день, коли тут розносять їжу, то запитують: "Чай? Окріп?" Я беру чай. Чай солодкий. Все-таки для роботи мозку потрібна глюкоза. Тому вибираю чай. За всі ці дні я схуд вже кілограмів на шість, але це не важливо", - цитує Сущенка російська газета.

У розмові з правозахисницями з'ясувалося, що ув'язненим належить вода в необмеженій кількості, але Сущенку до цього пропонували на вибір - або воду, або чай.

Також Сущенко заявляє, що в першу добу після затримання йому не давали ні їжі, ні води - на додаток до чинення психологічного тиску.

"Запитуємо Романа, чи чинився на нього фізичний тиск. Сущенко говорить, що ні. Але в першу добу був психологічний тиск. І ще в цю першу добу йому не давали ні їжі, ні води. А перший раз після затримання його погодували в Лефортово", - пише видання.

Відзначається, Сущенко в Лефортово нарешті повернули особисті речі, але забрали казені. Тобто змінного одягу в ув'язненого немає.

Як повідомлялося, Романа Сущенка в порушення всіх міжнародних правил затримали в Москві 30 вересня і звинуватили в "шпигунстві", заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ, зазначивши, що це "абсолютно не відповідає дійсності".

Адвокат журналіста Марк Фейгін так прокоментував висунуті звинувачення: "Фабула звинувачення кочує туди сюди, проте цей документ не додав нічого нового, і ФСБ, незважаючи на наявність держтаємниці, доведеться переконливо доводити публіці, що під усім цим є підстави. У ФСБ така можливість є, нехай вони під міжнародним тиском доводять, що журналіст Роман Сущенко займався шпигунством".

Московський суд заарештував Романа Сущенка до 30 листопада.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus