Романюк: повноваження Верховного суду після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя не змінилися

04.10.2016 00:00

Романюк: повноваження Верховного суду після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя не змінилися

Конституційний статус Верховного суду України після набуття чинності закону України "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя" не змінюється, заявив голова Верховного суду України Ярослав Романюк. Разом з тим, він зазначив, що із набуттям чинності даного закону, змінюються інструменти, якими користується Верховний суд.

Конституційний статус Верховного суду України після набуття чинності закону України "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя" не змінюється, заявив голова Верховного суду України Ярослав Романюк.

"Те, що назвали ліквідацією, насправді ліквідацією не є. І ми саме про це говоримо (про подання Верховного суду України до Конституційного суду щодо конституційності деяких положень закону "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя"). Те, що сталося – не є ніякою ліквідацією. Державний орган ліквідується, коли у всіх функціях, які він виконує, зникає необхідність і їх більше не існує", - сказав він у понеділок 3 жовтня, коментуючи ситуацію навколо Верховного суду України після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя, передає "Інтерфакс-Україна".

Романюк наголосив, що конституційний статус Верховного Суду України не змінився: Верховний суд, як був вищою судовою інстанцією, так і буде, повноваження, функції не змінилися – він, як забезпечував єдність судової практики, так і в подальшому це робитиме".

Разом з тим, він зазначив, що із набуттям чинності даного закону, змінюються інструменти, якими користується Верховний суд.

"Тобто те, що сталося з юридичної точки зору – це не ліквідація, а злиття трьох вищих судів і Верховного суду України до нової установи - Верховний суд без слова "України". І це є нічим іншим, як реорганізацією судів шляхом їх злиття", - пояснив Романюк.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Верховний Суд просить Конституційний Суд визнати неконституційним ліквідацію вищих спеціалізованих судів та конкурсний відбір суддів. Відповідне рішення ухвалив пленум Верховного Суду.

Нагадаємо, 30 вересня набули чинності конституційні зміни стосовно правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів".

Згідно з ними, вищі спецсуди ліквідуються і створюється новий Верховний Суд як єдиний суд касаційної інстанції.

Всі 200 суддів нового Верховного Суду мають бути дібрані на конкурсі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus