Росія хоче створити в сирійському Тартусі постійну базу ВМФ

10.10.2016 15:00

Росія хоче створити в сирійському Тартусі постійну базу ВМФ

Росія планує розмістити в сирійському портовому місті Тартус військово-морську базу на постійній основі, заявив заступник міністра оборони РФ Микола Панков на засіданні комітету з міжнародних справ Ради Федерації. Нині в Тартусі функціонує пункт матеріально-технічного забезпечення російського флоту.

Росія планує розмістити в сирійському портовому місті Тартус військово-морську базу на постійній основі, заявив заступник міністра оборони РФ Микола Панков на засіданні комітету з міжнародних справ Ради Федерації у понеділок, 10 жовтня.

"У Сирії у нас буде на постійній основі військово-морська база в Тартусі. Відповідні документи підготовлені, вони проходять процедури міжвідомчого узгодження. Ступінь готовності досить висока, і ми сподіваємося, що скоро будемо просити у вас ратифікувати ці документи", - цитує Панкова ТАСС.

Як заявив РІА "Новости" перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич, верхня палата парламенту готова оперативно ратифікувати угоду.

Член комітету Ради Федерації з міжнародних справ Ігор Морозов сказав, що створення постійної бази ВМФ призведе до посилення військового потенціалу Росії не тільки в Сирії, але і на всьому Близькому Сході і в середземноморському регіоні.

Нині в Тартусі функціонує пункт матеріально-технічного забезпечення російського флоту. Сирія надала його Росії в 1977 році відповідно до угоди 1971 року.

У Тартусі розташований 720-й пункт матеріально-технічного забезпечення російських кораблів (ПМТЗ). Сирія надала його Росії в 1977 році відповідно до угоди 1971 року. У 1990-ті роки він існував у згорнутому вигляді. Пункт в Тартусі є єдиною опорною точкою ВМФ Росії в Середземному морі і виконує свої завдання відповідно до призначення. Обслуговуванням пункту в Тартусі займається нібито цивільний персонал.

У Міноборони РФ розглядають можливість повернення військових баз в країни, де вони розміщувалися за часів Радянського Союзу, - такі, як В'єтнам і Куба.

Крім того, джерела "Известий", близькі до МЗС і до військового відомства, повідомили про переговори з Єгиптом про оренду єгипетських військових об'єктів, в тому числі радянської військово-повітряної бази в єгипетському місті Сіді-Баррані, яку до 1972 року ВМФ використовував для спостереження за американськими військово-морськими силами.

Відтворення бази стане показником нового етапу співробітництва двох країн і допоможе вирішенню певних геополітичних завдань на Близькому Сході і півночі Африки, сказало військове джерело газети.

"У разі згоди з умовами обох сторін вже в 2019 році база може почати роботу. Каїр готовий погодитися на її оренду Москвою для вирішення першочергових геополітичних завдань, що відповідають інтересам і єгипетської сторони. Згідно з досягнутими на даному етапі домовленостями, Росія доставить обладнання морським шляхом", - розповіли в МЗС.

Колишній член єгипетського генерального штабу Талаат Мусалла наголосив на доцільності військово-повітряної бази в районі Сіді-Баррані для Москви: "Не дивлячись на те, що у РФ вже є подібна база в сирійському Хмеймімі, присутність російських ВПС у Єгипті дасть Москві змогу вирішувати військові завдання в Західному Середземномор'ї, а в якості можливого місця дій можна розглядати, наприклад, Лівію, де на сьогодні зберігається нестабільна обстановка".

Поки що єдина російська військово-повітряна база за межами колишнього СРСР розташовується в Хмеймімі. 26 серпня 2015 року аеродром "Хмеймім" був переданий на безоплатній основі російській стороні, а з 30 вересня того ж року на аеродромі розмістилася авіаційна група ВПС Росії, яка бере участь у воєнній операції в Сирії.

Зазначимо, 7 жовтня депутати Держдуми РФ ратифікували договір між Москвою і владою Сирії про безстрокове перебування російської авіагрупи на сирійській території. Згідно з угодою, сирійська сторона не висуває жодних претензій РФ, її авіаційній групі і її особовому складу і не порушує проти них будь-яких позовів у зв'язку з діяльністю російської авіаційної групи і її особового складу.

Кремль вважає цей крок найкращою відповіддю на відмову США від подальших переговорів з РФ щодо Сирії після того, як перемир'я, узгоджене Москвою і Вашингтоном, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою в Сирії - тоді Штати звинуватили в інциденті російських військових і призупинили контакти з РФ по Сирії, не виключаючи при цьому накладення нових санкцій. У свою чергу Росія розгорнула систему ППО в Сирії, пригрозила збивати там американські ракети і похвалилася випробуванням новітньої Х-101.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus