Росія ініціює створення нового нафтового картелю - ЗМІ

08.03.2016 20:00

Росія ініціює створення нового нафтового картелю - ЗМІ

Росія взяла на себе ініціативу з формування нового нафтового картелю на чолі з Москвою, під контролем якого може опинитися майже три чверті обсягів світового видобутку нафти. Зустріч між Росією, Катаром, Саудівською Аравією і Венесуелою 16 лютого стала першим кроком. Наступна зустріч відбудеться в середині березня.

Росія взяла на себе ініціативу з формування нового нафтового картелю на чолі з Москвою, під контролем якого може опинитися майже три чверті обсягів світового видобутку нафти.

Про це пише американське видання Busines Insider. На його думку, поява такого картелю, який називають ROPEC (Росія і країни ОПЕК - ред), може призвести до геополітичної катастрофи.

Зустріч між Росією, Катаром, Саудівською Аравією і Венесуелою 16 лютого стала першим кроком. Наступна зустріч відбудеться в середині березня, з більш численною групою учасників, і якщо Росії вдасться досягти там хоча б мінімального консенсусу, вона зміцнить свої лідируючі позиції, йдеться в статті.

На тлі погіршення відносин Саудівської Аравії з США, Росії вдалося переконати Ер-Ріяд піти на заморожування обсягів видобутку нафти. Саудівської Аравії, чиї відносини з Вашингтоном охололи після укладення ядерної угоди з Іраном, довелося шукати нового союзника для захисту своїх інтересів в Перській затоці, з огляду на загрози Ер-Ріяду з боку "Ісламської держави" і Ірану.

Хоча і Росія і Саудівська Аравія знаходяться на протилежних позиціях в питанні сирійського врегулювання, серйозне зниження цін на нафту стало зручним моментом для Москви, щоб укласти союз з Ер-Ріядом, вказує видання.

Якщо Москві також вдасться домовитися з Іраном і Іраком, то Росія стане неформальним лідером головних нафтовидобувних країн світу, на які припадає майже 73% світових запасів чорного золота.

Крім цього, Росія просуває ідею відмовитися від розрахунків у нафтодолари і домовляється з різними країнами про розрахунки за нафту в місцевих валютах. У разі створення ROPEC ймовірність відмови від нафтодоларів різко зросте, а новий "картель найбільших нафтовидобувних країн світу на чолі з Росією порушить поточний баланс сил", йдеться в публікації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus