Росія не має права на Крим, санкції буде збережено, - Тіллерсон

11.01.2017 23:00

Росія не має права на Крим, санкції буде збережено, - Тіллерсон

Висунутий обраним президентом США Дональдом Трампом на посаду держсекретаря Рекс Тіллерсон назвав Крим нелегально захопленою Росією територією. Про це він зазначив 11 січня 2016 року у своїй промові на слуханнях у Сенаті, повідомляє кореспондент The Wall Street Journal Пол Сонне.

Висунутий обраним президентом США Дональдом Трампом на посаду держсекретаря Рекс Тіллерсон назвав Крим нелегально захопленою Росією територією. Про це він зазначив 11 січня 2016 року у своїй промові на слуханнях у Сенаті, повідомляє кореспондент The Wall Street Journal Пол Сонне на своїй сторінці в Twitter.

"Тіллерсон сказав, що Росія не має права на Крим. "Це було загарбання території, яка їм не належала", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, зазначає журналіст, кандидат на пост держсекретаря сказав, що "відсутність жорсткої та сильної відповіді на загарбання Криму була розцінена лідерами Росії як слабкість".

Тіллерсон також зауважив, що після ситуації з Кримом Сполучені Штати мали забезпечити Україну засобами прикордонного контролю та зброєю, "щоб попередити конфлікт на Сході".

До того ж він вважає за необхідне зберегти санкції проти Росії без змін, доки не буде вироблений новий стратегічний підхід до відносин між Вашингтоном і Москвою.

"Важливо, аби ми залишили статус-кво до того часу, поки не виробимо наші майбутні підходи", - сказав Тіллерсон.

За його словами, санкції залишатимуться "одним із аспектів" цих підходів.

"У випадку затвердження на посаду я намагатимуся отримати більше інформації, у тому числі секретної, від різних служб, аби виробити стратегічний підхід до залучення Росії", - зазначив кандидат на посаду держсекретаря США.

Ці коментарі Тіллерсона щодо Росії йдуть врозріз із неодноразовими висловлюваннями Трампа про необхідність поліпшення відносин із країною-агресором.

Водночас раніше про Тіллерсона повідомлялося як про противника санкцій щодо путінського режиму і навіть як про лобіста російських нафтовиків (й особисто Путіна) у Сполучених Штатах.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus