Росія не пустила консула до затриманого Сущенка. Україна готує звернення до РЄ, ПАРЄ і ОБСЄ

04.10.2016 16:00

Росія не пустила консула до затриманого Сущенка. Україна готує звернення до РЄ, ПАРЄ і ОБСЄ

Українське консульство в РФ досі не може отримати дозвіл на зустріч з українським журналістом Романом Сущенком, якого ФСБ РФ затримала і звинувачує у шпигунстві. Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца. У ВР вже зареєстровано проект звернення до РЄ, ПАРЄ і ОБСЄ через затримання Росією українських журналістів.

Українське консульство в РФ досі не може отримати дозвіл на зустріч із українським журналістом Романом Сущенком, якого ФСБ РФ затримала і звинувачує у шпигунстві. Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца, передає "Українська Правда".

У ВР зареєстровано проект звернення до РЄ, ПАРЄ і ОБСЄ через затримання Росією українських журналістів

"2 жовтня, як тільки стало відомо про затримання Сущенка, наш консульський відділ надіслав листа щодо надання зустрічі консулу з Сущенком. 3 жовтня вранці наш консул особисто вручив оригінал звернення у слідчому управління ФСБ Росії. Крім того, 3 жовтня наше посольство в РФ надіслало відповідну ноту на адресу МЗС Росії", - сказала вона.

"Однак досі, станом на зараз, жодної відповіді ми не отримали", - додала Беца.

"Ми вимагаємо надати негайний доступ нашого консула до затриманого журналіста і громадянина України Сущенка відповідно до норм міжнародного права і консульської конвенції між Україною та РФ", - зазначила Беца.

У ВР зареєстровано проект звернення до РЄ, ПАРЄ і ОБСЄ через затримання Росією українських журналістів

Проект постанови про заяву Верховної Ради України "Про незаконне позбавлення волі українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени" зареєстровано в українському парламенті, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з оприлюдненою у вівторок на сайті Верховної Ради інформацією, авторами цього проекту постанови є перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, а також нардепи від низки фракцій Ганна Гопко, Марія Іонова, Вікторія Сюмар, Ігор Луценко, Ірина Фріз, Володимир Ар'єв (глава української делегації в ПАРЄ) та інші.

Зокрема, автори документа пропонують українському парламенту звернутися до парламентів держав-членів Європейського Союзу, США, Канади і Японії, Європейського парламенту, чинного голови ОБСЄ, глави МЗС ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра, представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо дотримання прав українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени, стосовно яких у РФ порушено кримінальні справи нібито за шпигунську діяльність, а також засудити дії Росії.

"Звертаємося до Вас із наполегливим закликом консолідувати зусилля зі звільнення українських журналістів, засудити дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини, сприяти негайному допуску консульських посадових осіб України та адвоката до Романа Сущенка. Тільки спільними діями України та міжнародної спільноти ми можемо зупинити грубі порушення прав людини, які, на жаль, стають постійною практикою в Російській Федерації", - йдеться в тексті проекту постанови.

Раніше повідомлялося, що захист оскаржив рішення суду про арешт українського журналіста Романа Сущенка.

У Москві був затримали українського журналіста Романа Сущенка за нібито "шпигунську акцію". Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував його на два місяці.

У Києві назвали затримання журналіста провокацією, а його звинувачення в шпигунстві - надуманими. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Страсбурга (Франція) на Дні українських реформ у Раді Європи порушить питання затримання в РФ Сущенка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus