Росія відмовила у передачі Сенцова Україні

21.10.2016 13:00

Росія відмовила у передачі Сенцова Україні

Росія відмовила в передачі Україні режисера Олега Сенцова, повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Петухов розмістив на своїй сторінці у Facebook фотокопію відповіді Міністерства юстиції РФ, у якій, зокрема, вказано, що Сенцов отримав російське громадянство.

Росія відмовила в передачі Україні режисера Олега Сенцова, повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

"Росія відмовила в передачі Олега Сенцова", - написав він на своїй сторінці у Facebook в п'ятницю.

Петухов розмістив на своїй сторінці у Facebook фотокопію відповіді Міністерства юстиції РФ, у якій, зокрема, вказано, що Сенцов нібито отримав російське громадянство.

"Враховуючи положення ч.1 ст.6 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", згідно з яким російський громадянин, що має також інше громадянство, розглядається Російською Федерацією тільки як громадянин Росії (за винятком випадків, передбачених міжнародним договором РФ або федеральним законом), відсутність між Україною і Росією міжнародного договору, що регулює питання подвійного громадянства, а також у зв'язку з тим, що Сенцов О. Г. є російським громадянином, передача на Україну цього засудженого відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року неможлива", - зазначено у відповіді Мін’юсту РФ.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов був затриманий за сфабрикованим звинуваченням в анексованому Криму 11 травня 2014 року.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка відповідно до 20 і 10 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.

Раніше Сенцов написав листа до співвітчизників, в якому виступив проти свого звільнення за всяку ціну.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus