Росія визнала Міжнародний "Меморіал" іноземним агентом

04.10.2016 20:00

Росія визнала Міжнародний "Меморіал" іноземним агентом

Міністерство юстиції Росії ухвалило рішення включити Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство "Меморіал" в реєстр іноземних агентів, пише "Кавказский узол". Після позапланової перевірки в березні 2013 року прокуратура Москви вимагала від ПЦ "Меморіал" зареєструватися в якості іноземного агента.

Міністерство юстиції Росії ухвалило рішення включити Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство "Меморіал" в реєстр іноземних агентів, пише "Кавказский узол".

Після позапланової перевірки в березні 2013 року прокуратура Москви вимагала від ПЦ "Меморіал" зареєструватися в якості іноземного агента. Організація вважає помилковими висновки прокуратури, яка віднайшла в її діяльності політичний характер і безуспішно намагалася оскаржити цю вимогу в суді.

У вересні 2013 року ПЦ "Меморіал" був оштрафований за відсутність відповідного маркування на публікаціях, які належать "Міжнародному Меморіалу". Про рішення міністерства юстиції сьогодні, 4 жовтня, повідомила прес-служба "Меморіалу".

"Сьогодні нам стало відомо, що Мін'юст ухвалив рішення, за яким Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство "Меморіал" підлягає включенню до реєстру "організацій, що виконують функції іноземного агента", - йдеться в повідомленні організації.

У "Меморіалі" рішення міністерства юстиції визнали протиправним.

"Ми будемо його оскаржувати і оскаржувати в судах", - підкреслили в "Меморіалі".

Нагадаємо, в 2015 році Мін'юст РФ звинуватив Міжрегіональну громадську організацію "Правозахисний центр "Меморіал" в спробах "підірвати основи Конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади і зміни політичного режиму в країні".

Довідка

Міжнародне історико-просвітницьке, правозахисне та благодійне товариство "Меморіал" - неурядова організація зі статусом іноземного агента в Росії, основним завданням якої спочатку було дослідження політичних репресій в СРСР. Зараз це співдружність десятків організацій в Росії, Німеччині, Казахстані, Латвії, Вірменії, Грузії та Україні, що ведуть дослідницьку, правозахисну і просвітницьку роботу.

Основними напрямками діяльності "Меморіалу" в Росії є дослідження історії політичних репресій в СРСР, реабілітація та увічнення пам'яті їхніх жертв, просвітницька та правозахисна діяльність.

"Меморіалом" були підготовлені довідкові видання "Хто керував НКВС: 1934-1941", "Система виправно-трудових таборів у СРСР", електронний альбом "Жертви політичного терору в СРСР".

В рамках правозахисної роботи "Меморіал" займається, зокрема, дослідженням порушень прав людини і норм міжнародного гуманітарного права в зонах масових конфліктів, наданням правової допомоги біженцям і вимушеним переселенцям. У 2014 році опублікував список політв'язнів ц Росії, до якого увійшли десятки росіян.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus