Російські науковці оголосили, що Крим прямує до РФ зі швидкістю 2,9 мм на рік

05.10.2016 21:00

Російські науковці оголосили, що Крим прямує до РФ зі швидкістю 2,9 мм на рік

Російські фахівці інституту прикладної астрономії РАН визначили, що тектонічний рух українського півострова Крим направлено до Російської Федерації. Про це повідав директор цього інституту Олександр Іпатов. Більш того, він наголосив, що тектонічний рух Криму до Росії спостерігається з моменту анексії півострова.

Російські фахівці інституту прикладної астрономії РАН визначили, що тектонічний рух українського півострова Крим направлено до РФ.

Про це повідав директор цього інституту Олександр Іпатов, передає "Интерфакс".

Більш того, він наголосив, що тектонічний рух Криму до Росії спостерігається з моменту анексії півострова.

За словами Іпатова, незважаючи на те, що ця заява схоже на жарт, це є підсумком серйозного дослідження. Зокрема, за допомогою радіотермометрического комплексу телескопів "Квазар-КВО".

"Насправді це не жарт, хоча дуже схоже. Крим рухається приблизно на північний схід", - сказав він.

Зазначається, що в створений в ІПА РАН комплекс "Квазар-КВО" входять три радіоастрономічні обсерваторії, об'єднані високошвидкісними оптоволоконними лініями зв'язку з центром управління, збору і обробки даних в глобальний радіотелескоп з ефективним діаметром дзеркала понад 4000 км.

Згідно представленої Іпатова презентації, апаратура, встановлена в населеному пункті Сімеїз, зафіксувала рух півострова у північно-східному напрямку зі швидкістю 2,9 мм на рік.

Після анексії Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє свою роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність.

Першу палю Керченського моста забили в серпні 2015 року. Через рік після початку будівництва Керченського мосту встановили лише одну з 594 необхідних опор.

Нагадаємо, що Керченська протока, що з'єднує Чорне та Азовське моря, завширшки від 4,5 до 15 км. Західним берегом протоки є Керченський півострів (Україна), східним – Таманський півострів (РФ). Таким чином, згідно із новітніми тектонічними спостереженнями російських дослідників, альтернативою епопеї із будівництва моста може стати просте очікування – й мінімум через 1,5 мільйони років півострів сам припливе до Росії.

Президент РФ Володимир Путін раніше заявляв, що хоче звести Керченський міст до 2018 року. У березні 2016 року проросійська влада окупованого Криму визнала, що будівництво моста доведеться узгоджувати з Україною. А російські науковці визнали, що будівництво моста - практично нездійсненне завдання.

Ще восени 1944 року міст через Керченську протоку було побудовано після вигнання нацистських окупантів з Криму із підготовлених німецькою армією матеріалів. Але німці планували будувати автомобільний міст, а СРСР побудував залізничний. Побудований міст був в найвужчому місці Керченської протоки, довжина моста склала трохи більше 4 км. Однак міст було частково пошкоджено льодоходом взимку 1944/1945 рр, а ремонтувати його радянська влада не захотіла, бо міст втратив стратегічне значення – так він і розвалився.

До слова, в Росії також відтермінували через брак грошей впровадження телепортації - проекти "Національної технологічної ініціативи" (НТІ), яка передбачає "запровадження нейроінтерфейсу, квантових обчислень, телепортації".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus