Російські платіжні системи обходять санкції через Visa, Mastercard та Грузію - ЗМІ

27.10.2016 23:00

Російські платіжні системи обходять санкції через Visa, Mastercard та Грузію - ЗМІ

"Золота корона" виконує перекази черезIntelExpress. Отримати відправлений через "Золоту корону" переказ можна в шести банках в Україні, в їх числі і "Ощадбанк", розповіли в колл-центрі "Золотої корони". Через IntelExpress вже майже рік працює і інша російська система грошових переказів - Contact. За даними НБУ, IntelExpress зареєстрована в Грузії.

Російські платіжні системи шукають спосіб працювати в Україні після того, як минулої середи Нацбанк України заборонив їх діяльність на рік через введення санкцій, пише російська газета "Ведомости".

Заборона торкнулася шести систем: Anelik, Blizko (система "Зв'язок-банку"), "Колібрі" (система Сбєрбанку Росії), "Юністріму", "Золотої корони" і "Лідера".

"Золота корона" виконує перекази до України через свого партнера - IntelExpress.

Отримати відправлений через "Золоту корону" переказ можна в шести банках в Україні, в їх числі і "Ощадбанк", розповіли в колл-центрі "Золотої корони". За даними НБУ, IntelExpress зареєстрована в Грузії.

Через IntelExpress вже майже рік працює і інша російська система грошових переказів - Contact. Восени 2015 року ЦБ відкликав ліцензію у "РСБ 24", який був єдиним зареєстрованим на території України розрахунковим банком Contact, через вимоги НБУ система не могла зареєструвати новий банк і стала працювати через партнера IntelExpress.

У колл-центрах двох інших систем - "Колібрі" і "Лідера" - заявили, що перекази зараз неможливі, в їх прес-службах це підтвердили.

Співробітник колл-центру Anelik розповів, що перекази в Україну можливі тільки на карти Visa, "Юністрім" працює за таким же принципом, але тільки з картами Mastercard, в обох випадках можна відправити кошти готівкою, однак зарахування відбувається тільки на карту.

Прес-служби цих систем на запит не відповіли. У колл-центрі платіжної системи Blizko повідомили, що перекази можливі через систему "Пошти Росії" - "Форсаж".

18 жовтня Україна на рік продовжила санкції проти РФ. При цьому санкційний список поповнили 335 фізичних і 167 юридичних осіб.

Найпомітнішим нововведенням стала заборона російських платіжних систем, через які в першому кварталі цього року в Україну було переведено 228 млн грн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus