Російські загарбники перетворюють Кримські гори на гігантську військову базу

01.11.2016 23:00

Російські загарбники перетворюють Кримські гори на гігантську військову базу

Грунтуючись на аналізі стану інших об'єктів, розповідях місцевих мешканців, повідомленнях ЗМІ та офіційних заявах РФ, агентство дійшло висновку, що Москва реанімує в Криму декілька збудованих за радянських часів об'єктів, будує в регіоні нові військові бази і розміщує там вояків.

Міноборони РФ займається в окупованій українській Автономній Республіці Крим відновленням занедбаних військових об'єктів, створених ще в радянський період, а також будує нові. Йдеться про військово-морські бази, радіолокаційні станції та аеродроми, повідомляє подробиці NEWSru.com з посиланням на Reuters.

Як повідомляється, розташовані на південному узбережжі Криму бункери, що будувалися в СРСР під кодовою назвою "Об'єкт 100", використовуються тепер в якості бази з протикорабельною ракетною системою. Ще до недавна туристи на півострові могли за 50 доларів відвідати так звану "Сотку". Після загарбання Криму в 2014 році навколо бункерів з'явилися знаки, що забороняють вхід на територію "забороненої зони Міноборони РФ".

Мешканець прилеглого села розповів кореспонденту Reuters, котрий побував на півострові у липні, що російські солдати знову зайняли об'єкт і заблокували шляхи до нього. "Це діюча військова база з протикорабельною ракетною системою", - пояснив співрозмовник видання. Місцевий житель зазначив, що минулого року наймався працювати на базі. При цьому співрозмовник не повідомив, коли саме російські військові прибули на об'єкт.

Бункери під Балаклавою - це лише мала частина нової російської програми з мілітаризації Криму. Грунтуючись на аналізі стану інших об'єктів, розповідях місцевих мешканців, повідомленнях ЗМІ та офіційних заявах РФ, агентство дійшло висновку, що Москва реанімує в Криму декілька збудованих за радянських часів об'єктів, будує в регіоні нові військові бази і розміщує там вояків.

Кореспондент Reuters за тиждень перебування в Криму відвідав 18 військових об'єктів, включно з військово-морськими базами, радіолокаційними станціями та аеродромами. Частина з них були абсолютно новими, деякі - старими і вже відремонтованими, інші перебували в процесі ремонту.

Як очікується, в межах програми мілітаризації півострова Росія спробує відтворити ланцюжок радіолокаційних станцій на пасмах Кримських гір. Це забезпечить російській стороні ідеальні можливості для спостереження за Чорним морем, а також розташованими поруч країнами НАТО - Туреччиною, Болгарією та Румунією, зазначає агентство.

Одна з таких станцій розташована неподалік від Феодосії. Об'єкт був побудований ще в СРСР, але пізніше українськими військовими не використовувався. Мешканець села, розташованого приблизно за 300 метрів від станції, заявив: "Тут є військова база, система ППО й ракети. Системи ППО тут розташовані на кожному мисі".

Інша радіолокаційна станція під назвою "Дніпро" знаходиться на околицях Севастополя. Цей об'єкт також був побудований за радянських часів і довгий час залишався в неробочому стані. Кореспондент Reuters бачив десятки військових в російській військовій формі всередині бази й уздовж її периметру. Охоронець розповів журналісту, що розташований поруч маяк, який раніше привертав туристів, тепер став частиною військової бази і закритий для загального доступу.

Окрім того, згідно з закупівельними документам, в одній з бухт на околиці Севастополя російські військові побудують навчальний центр для водолазів ВМФ. Там же обладнають причал і знову введуть в експлуатацію злітно-посадкову смугу, яка не використовувалася протягом 20 років. Кореспондент Reuters побував на місці і побачив, що будівельні роботи вже ведуться.

До того ж, на військово-повітряну базу перетворено колишній цивільний аеропорт Бельбек. За словами кореспондента, будівлю терміналу закрито, а вхід охороняється російськими морськими піхотинцями. На аеродромі зафіксовано важкий військово-транспортний літак Іл-76 з відзнаками ВПС РФ. Також журналіст бачив російських військовослужбовців й військові літаки на аеродромі в Новофедорівці і Джанкої.

Росія також створить два військові містечка в невеликому селі Перевальне неподалік від Ангарського перевалу, що на шляху з Сімферополя до Алушти. На сайті держзакупівель повідомляється, що один з них буде призначатися для берегової охорони, а інший - для артилерійського полку. Кореспондент Reuters також відвідав ці об'єкти, побачивши на обгородженій території одного з них ангар довжиною 500 метрів. Поруч журналіст побачив будівельний майданчик, який в подальшому має стати другим військовим містечком.

Згідно з документами Міноборони РФ, об'єднані об'єкти включатимуть у себе гуртожиток більш ніж на тисячу солдатів, житлові будівлі більш ніж на 300 квартир, склад боєприпасів, ангари для понад 500 військових транспортних засобів, артилерійський полігон та їдальні. Також заплановано побудову нової школи, дитячого садка з басейном й бараків для військового оркестру.

У Міноборони РФ та окупаційній адмінісітрації півострова Reuters не дали коментарів з приводу військових об'єктів на півострові.

Як заявляв на початку вересня очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, росіяни використовують загарбаний Крим як "насичений сучасною зброєю плацдарм Росії на південному фланзі НАТО".

За його словами, Крим сьогодні став територією, з якої Росія загрожує не леше Україні, "а можна говорити, що цілому світові". "І це ще одна з причин, чому світ має кардинально змінити своє ставлення і до санкцій, і до інших обмежень, які встановлено стосовно Росії", - наголосив Чубаров.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus