Російський прокурор через недогляд злив імена 290 поплічників Януковича. Луценко висловив "подяку"

30.09.2016 13:00

Російський прокурор через недогляд злив імена 290 поплічників Януковича. Луценко висловив "подяку"

"Завдяки офіційному листу ГП РФ українські слідчі отримали незаперечний доказ провини 229 колишніх українських прокурорів, яким вже оголошено про підозру. Також ми тепер маємо всі дані ще про 291 зрадника. З огляду на це, я підписав подяку начуправління ГП РФ І.Каминіну", - написав очільник української Генпрокуратури.

Колишній президент України Віктор Янукович підписував "укази" після своєї втечі в Ростов-на-Дону. Про це свідчить лист Генеральної прокуратури Російської Федерації, оприлюднений генпрокурором України Юрієм Луценком у Facebook.

У ньому стверджується, що ГПУ не має права порушувати справу про державну зраду проти кримських прокурорів, адже 21 березня 2014 року Янукович підписав "указ" про вихід з громадянства України 590 осіб з числа прокурорського складу.

"Завдяки офіційному листу ГП РФ українські слідчі отримали незаперечний доказ провини 229 колишніх українських прокурорів, яким вже оголошено про підозру. Також ми тепер маємо всі дані ще про 291 зрадника. З огляду на це, я підписав подяку начуправління ГП РФ І.Каминіну", - написав Луценко.

Він підкреслив, що документ, підписаний Януковичем, не має чинності.

Нагадаємо, Янукович був позбавлений посади президента України від 22 лютого 2014 року, коли Верховна Рада ухвалила постанову про його самоусунення від виконання конституційних обов'язків і призначила дострокові вибори президента на 25 травня 2014 року. 23 лютого нардепи підтримали проект постанови про покладання на голову Верховної Ради Олександра Турчинова обов'язків президента України відповідно до ст.112 Конституції України.

Довідка

Після розстрілу Майдану Янукович втік з України вночі проти 23 лютого 2014 року. Під час перебування в Росії втікач кілька разів звертався до народу України з приводу своєї "легітимності". 1 березня він звернувся до російської влади з проханням застосувати свої війська в Україні.

3 жовтня тодішній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що президент РФ Володимир Путін надав російське громадянство сім'ї Януковича.

Проти Януковича і низки інших колишніх чиновників відкрито кримінальне провадження про масові вбивства мирних громадян. Їх було оголошено в розшук.

Також проти ряду високопосадовців часів Януковича відкрито кримінальні провадження за фактами відмивання коштів та виведення капіталів.

У лютому 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України".

21 липня Інтерпол вилучив Януковича з міжнародного розшуку через нібито "політичний характер кримінальної справи".

16 грудня 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вдалося знайти архіви Януковича та членів його родини, які допоможуть розслідувати здійснювані ними злочини.

Знайдені документи долучені до різних кримінальних проваджень і оцінені Генеральною прокуратурою як важливі докази.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus