Російський суд відмовив в умовно-достроковому звільненні сина Джемілєва

30.09.2016 18:00

Російський суд відмовив в умовно-достроковому звільненні сина Джемілєва

Районний суд Астрахані не задовольнив клопотання про умовно-дострокове звільнення сина лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсера. Про це повідомив його адвокат Микола Полозов. "Радянський районний суд Астрахані відмовив у задоволенні клопотання про УДЗ щодо Хайсера Джемілєва", - написав він. Адвокат також повідомив, що оскаржуватиме таке рішення суду.

Районний суд Астрахані (Росія) не задовольнив клопотання про умовно-дострокове звільнення сина лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсера.

Про це повідомив його адвокат Микола Полозов у Twitter.

"Радянський районний суд Астрахані відмовив у задоволенні клопотання про УДЗ щодо Хайсера Джемілєва", - написав він.

Адвокат також повідомив, що оскаржуватиме таке рішення суду.

Як повідомлялося, Хайсера Джемілєва затримали 27 травня 2013 року на місці вбивства 44-річного будівельника Февзі Эдемова у дворі будинку Джемілєвих у Бахчисараї. Той загинув від пострілу в голову. Міліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). У Меджлісі кримських татар заявили, що це було вбивство, вчинене з необережності.

Після окупації Криму Росією слідчі органи РФ вирішили розслідувати справу заново. Разом з тим Апеляційний суд Києва розцінив дії Хайсера Джемілєва як вбивство з необережності і постановив звільнити його з-під варти.

Європейський суд з прав людини виніс рішення про звільнення Джемілєва-молодшого, проте Росія відмовляється його виконувати.

У вересні 2014 року Хайсера Джемілєва вивезли з кримського СІЗО до Краснодарського краю РФ, незважаючи на рішення ЄСПЛ і слідчих органів України.

10 червня Краснодарський крайовий суд засудив його до 5 років позбавлення волі. 2 вересня Верховний суд Росії скоротив термін ув`язнення Джемілєву до 3,5 року.

31 березня 2016 року Хайсер Джемілєв повторно написав відмову від російського громадянства після того, як з`явилися "документи з Криму щодо прийняття Джемілєвим російського громадянства".

За словами Полозова, Хайсер вже писав заяву про відмову від громадянства РФ влітку 2014 року в СІЗО Сімферополя, більше того, вироком Краснодарського крайового суду та ухвалою Верховного суду РФ його також визнавали громадянином України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus