Розенко заявив, що Україна перейде на страхову медицину до 2020 року

29.09.2016 16:00

Розенко заявив, що Україна перейде на страхову медицину до 2020 року

Україна в рамках медичної реформи почне перехід до страхової медицини в 2017 році й завершить реформу до 2020 року, повідомила прес-служба віце-прем`єр-міністра Павла Розенка. Як зазначив Розенко, перші кроки у реформі вже зроблено, оскільки в країні почали впроваджувати принцип "гроші ходять за людиною".

Україна в рамках медичної реформи почне перехід до страхової медицини в 2017 році й завершить реформу до 2020 року, повідомила прес-служба віце-прем`єр-міністра Павла Розенка.

"За нашою програмою, повний перехід до страхової медицини й медична реформа повинні відбутися протягом трьох років. Щоб це не було шоком ні для людей, ні для лікарської спільноти", - цитує Розенка прес-служба.

Як зазначив Розенко, перші кроки у реформі вже зроблено, оскільки в країні почали впроваджувати принцип "гроші ходять за людиною". Він спрямований не на утримання певної кількості лікарняних ліжок, а на фінансування послуг, що надаються пацієнтам.

"Цей процес відбувається непросто й болісно. В тому числі не до кінця сприймається він і медичною спільнотою, адже належить пройти через конкуренцію, підвищити якість послуг", - цитує Розенка прес-служба.

Як повідомлялося, на початку серпня 2016 року голова парламентського комітету з питань охорони здоров`я Ольга Богомолець внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження в Україні загальнообов`язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.

Запровадження загальнообов`язкового державного соціального медичного страхування, на думку автора законопроекту, передбачає за рахунок цільових страхових внесків із доходів громадян формувати кошти на медичне забезпечення. Це має забезпечити безоплатне надання застрахованим особам медичних послуг при настанні страхового випадку в обсязі й на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України.

Проект медичної реформи був представлений ще міністром охорони здоров'я України Олександром Квіташвілі в грудні 2014 року. Тоді Квіташвілі висловив надію, що страхова медицина в Україні може заробити вже до кінця 2015 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus