Розгляд безвізового режиму для Грузії і України офіційно розділили

02.03.2016 13:00

Розгляд безвізового режиму для Грузії і України офіційно розділили

Питання надання Грузії візової лібералізації ЄС буде розглядатися окремо від України. Про це заявив доповідач Європарламенту по Грузії Андрес Мамикінс в інтерв'ю телекомпанії "Руставі 2". "Хочу привітати мій улюблений грузинський народ. Питання Грузії і України офіційно розділені і тема візового режиму для вашої країни буде розглядатися окремо", - сказав він.

Питання надання Грузії візової лібералізації ЄС буде розглядатися окремо від України. Про це заявив доповідач Європарламенту по Грузії Андрес Мамикінс в інтерв'ю телекомпанії "Руставі 2", повідомляє видання "Грузия Online".

Шанси на отримання Україною до літа безвізового режиму з ЄС впали в рази - Лещенко

"Хочу привітати мій улюблений грузинський народ. Питання Грузії і України офіційно розділені і тема візового режиму для вашої країни буде розглядатися окремо", - сказав він.

"Хоча сподіваюся, що рано чи пізно і Україна матиме безвізове сполучення з ЄС, оскільки це важливо і для українців, і для європейців, так само як для Грузії і всього Східного партнерства" - додав євродепутат

За його словами, виокремлення питання Грузії на підставі окремого рішення було прийнято вчора і буде опубліковано найближчим часом.

Цю інформацію підтвердила і посол Грузії в Євросоюзі Наталія Сабанадзе, яку цитує "Інтерфакс".

"Ми хотіли б одночасно з Україною отримати безвізовий режим, однак сьогодні вже знаємо, що розгляд відбудеться окремо", - сказала Сабанадзе.

Шанси на отримання Україною до літа безвізового режиму з ЄС впали в рази - Лещенко

Шанси на отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом до середини літа 2016 року впали в рази, і президент України Петро Порошенко має дати жорстку оцінку членам БПП, "зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму", - заявив народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко.

"Ось ціна афери з електронними деклараціями, реалізованої, на жаль, деякими депутатами від БПП. Україну відокремили від Грузії в процесі прийняття рішення про безвізовий режим. Шанси, що Україні скасують візи до середини літа 2016 року, впали в рази", - написав Лещенко на своїй сторінці в Facebook у середу.

Нардеп зазначив, що нещодавно П. Порошенко в присутності всієї фракції критикував його і народного депутата від БПП Мустафу Найєма через те, що вони "розкрили змову навколо "недовідставки" Кабінету Міністрів Арсенія Яценюка і тепер очікує від президента жорсткої реакції щодо депутатів БПП, причетних до прийняття законопроекту про електронні декларації.

"Тепер хотів би, щоб президент надав таку саму різку оцінку тим членам БПП, зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму. Ну а мовчання президента на адресу зрадників буде красномовніше від багатьох слів", - написав Лещенко.

26 лютого ЗМІ повідомили, що Єврокомісія подасть Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз для Грузії вже цього тижня, подача такої ініціативи щодо України відкладається .

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав три закони (№4054, №4055, №4056), які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, однак щодо скандального закону про електронне декларування (№3755) ще тривають консультації з Єврокомісією.

Як повідомив народний депутат Сергій Лещенко після зустрічі з високопосадовими представниками дипломатичного відомства ЄС в Брюсселі, Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов'язання в рамках переходу до скасування віз.

Зокрема, у ЄС наголошують на тому, що Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення.

Аби скасування віз для українців набуло чинності влітку 2016 року, Україна має найближчими тижнями "поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже цього року, а також дообрати трьох членів НАЗК".

При цьому йшлося про ризики вилучення України з "українсько-грузинського" пакету зі скасування віз і долучення її до пакету з Туреччиною.

Швидкість скасування віз Європейського Союзу для українців залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців. Про це в понеділок, 29 лютого, повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, виступаючи в Брюсселі перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради на відкритті "Тижня України".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus